GeForce 9400 GT sistem oyunlarda DX 11 hatası veriyor

591245

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
NVIDIA GeForce 9400 GT. 1GB. 128 bit ekran kartına sahibim.
BeamNG DX11 istiyor ve DxDiag üzerinden ekran kartım; Direct3D ddı:11.1 yazıyor ve Windows 10 zaten DX 12 destekliyor ama.
Oyun açılışında hata alıyorum ve 11 olduğundan emin olun kartınız 10 yazıyor.

Bu sayfayı cidden seviyorum ama konu başlatma durumlarında acemilik çekiyorum, sayfa biraz teferruatlı gibi. Yanlışım varsa, affola.

Hatta 8 GB almalıyım, düşünüyordum,. zotac 1070 gördüm ve düşündüm ki, bu kart çok iyidir ama artık satılanlara göre rx590 ön plana çıktı ve bari o olsun dedim 2 bin TL civarları fiyatları vardı, girişmeli miyim? Hani 8 GB diyorsun 256 bit oluyor bana göre iyi yönler. Ama o kartların da mining yapılan ya da int. kafe gibi çıkma gerçekleri oluyormuş. Düşüncelere açığım

Hatta 8 GB almalıyım, düşünüyordum. Zotac 1070 gördüm ve düşündüm ki, bu kart çok iyidir ama artık satılanlara göre RX590 ön plana çıktı ve bari o olsun dedim 2 bin TL civarları fiyatları vardı, girişmeli miyim? Hani 8 GB diyorsun 256 bit oluyor bana göre iyi yönler. Ama o kartların da mining yapılan ya da int. Kafe gibi çıkma gerçekleri oluyormuş. Düşüncelere açığım.

Hocam aşırı güzel bir şey istiyorsanız 1080 Ti alın her şeyi açar. Ama yüksek model ekran kartlarında güç kaynağınızı değiştirmeniz lazım olabilir.

1050 Ti güzeldir. Kartların PassMark skorlarına bakarsanız kartların güçleri hakkında genel bir bilgi edinebilirsiniz.

Hocam aşırı güzel bir şey istiyorsanız 1080 Ti alın her şeyi açar. Ama yüksek model ekran kartlarında güç kaynağınızı değiştirmeniz lazım olabilir.
Doğrudur;)
güç kaynağı 850w 80 plus gold < gayet iyi bir güç kaynağı diye biliyorum
İ7 2600k işlemci
16 GB ram 1333 MHz.

Doğrudur;)
Güç kaynağı 850W 80 Plus Gold < gayet iyi bir güç kaynağı diye biliyorum.
i7 2600K işlemci.
16 GB RAM 1333 MHz.

İyi o zaman güç konusunda problem yaşamazsınız.

Hocam VRAM kadar gücü de önemli, tam olarak nasıl bir kart istiyorsunuz?

Esasen, bir kaç yüz TL civarında 4 GB almak istiyorken, kart fiyatları 2 bin TL civarına ulaşınca 8 GB karşıma çıktı ve tabi ki daha makul duruyorken, fiyatlar 4 bin TL civarına çıktı ve 11 GB'lar karşılaştım;) serüven böyle. Gözümü karartarak 4 bin TL'lere ulaşırım ama 700 ila 1500 arası yazmış olayım. İyi kalite de oyunlara biraz bakınmak istiyorum çok iyi bir kart fiyatlarını tahmin edebiliyorum.

Esasen, birkaç yüz TL civarında 4 GB almak istiyorken, kart fiyatları 2 bin TL civarına ulaşınca 8 GB karşıma çıktı ve tabii ki daha makul duruyorken, fiyatlar 4 bin TL civarına çıktı ve 11 GB'lar karşılaştım;) serüven böyle. Gözümü karartarak 4 bin TL'lere ulaşırım ama 700 ila 1500 arası yazmış olayım. İyi kalite de oyunlara biraz bakınmak istiyorum çok iyi bir kart fiyatlarını tahmin edebiliyorum.

Hocam ayrı konu açsanız çok daha iyi olur, bu konu iyice farklı yerlere gidiyor. Hem öyle daha iyi yardım alırsınız.

Geri
Yukarı