GeForce 940MX i5 7200U sistem oyunlarda FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
NVIDIA GeForce 940MX.

Önceden denemiştim, yani 1 ay önce falan. Ama tekrar deneyeceğim.

Dual Channel RAM nedir, nasıl Dual Channel RAM kullanımına geçebilirim?
Anakartınızda 2 slot var ise 2 sine de RAM takmak diye düşünülebilir. Şu an mesela 1x8 RAM var ise 2x8 kullanımına geçerseniz droplar çok azalır. Hem RAM'i 16 GB yaparsınız hem de Dual Channel e geçersiniz.

Anakartınızda 2 slot var ise 2 sine de RAM takmak diye düşünülebilir. Şu an mesela 1x8 RAM var ise 2x8 kullanımına geçerseniz droplar çok azalır. Hem RAM'i 16 GB yaparsınız hem de Dual Channel e geçersiniz.
Anladım, teşekkür ederim.
Yapabileceğim başka bir şey kalmadı mı hocam? Malum, fiyatlar çok arttı. Şu durumda parça eklemesi yapabilecek durumda değilim. Sorun başka neyden kaynaklı olabilir, nasıl çözebilirim?

Anladım, teşekkür ederim.
Yapabileceğim başka bir şey kalmadı mı hocam? Malum, fiyatlar çok arttı. Şu durumda parça eklemesi yapabilecek durumda değilim. Sorun başka neyden kaynaklı olabilir, nasıl çözebilirim?
Ekran kartınızın Denetim masasını açın ve ilk gelen ekranı atın. Biraz ekran kartına da bakalım. Pek bundan olduğunu zannetmiyorum ama.

Bu arada işlemciyi de en iyiledik neredeyse. Aa bir dakika. FIVR sekmesinde hani 5 adet birim vardı ya. CPU Core, Cache gibi...

Onların hepsinin IccMax değerini en sona getirin ve TPL sekmesini atın.

Ekran kartınızın Denetim masasını açın ve ilk gelen ekranı atın. Biraz ekran kartına da bakalım. Pek bundan olduğunu zannetmiyorum ama.
1626530090368.png

Aa bir dakika. FIVR sekmesinde hani 5 adet birim vardı ya. CPU Core, Cache gibi...

Onların hepsinin IccMax değerini en sona getirin
Zaten onları yaptım ilk söylediğinizde.
1626530165717.png

Tüm sekmelerde böyle.

TPL sekmesini atın.
1626530215524.png

Yeni konular

Geri
Yukarı