GeForce Experience neden Radeon Software'a kıyasla bu kadar eski?

Achlyis

Centipat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte GTX 1660 Ti
Intel Core i3-10100F
MSI PRO H410M-B

iPhone 11 128 GB
Meslek
Öğrenci
AMD Radeon Software.

1680115895640.png

GeForce Experience.

1680115950852.png

NVIDIA denetim masasından söz etmiyorum bile.

NVIDIA acaba bu programı geliştirmek için çalışıyor mudur?

Aslında bununla kıyaslamayı NVIDIA sürücü ile yapmak daha doğrusu olur.

Radeon Software'de ekran kartı için açtığın herhangi bir ayar oyun performansını kötü şekilde etkilemekte arayüz olarak daha eski gözükebilir ama NVIDIA'nın ayarlarının çok daha istikrarlı ve başarılı çalıştığı aşikar.

Aslında bununla kıyaslamayı NVIDIA sürücü ile yapmak daha doğrusu olur.

Orası doğru, haklısınız.

Radeon Software'de ekran kartı için açtığın herhangi bir ayar oyun performansını kötü şekilde etkilemekte arayüz olarak daha eski gözükebilir ama NVIDIA'nın ayarlarının çok daha istikrarlı ve başarılı çalıştığı aşikar.

NVIDIA cafcafdan ziyade işini düzgün yapmaya odaklanıyor orası belli :D

Bu "BIOS neden bu kadar eski?" demek gibi bir şey. Bir şey düzgün çalışıyorsa ve olay tasarımında değilse bence sıkıntı yok. He tabii daha iyisini, her zaman isterim.

NVIDIA'yı işin icraat kısmında tebrik etmek lazım orası öyle, 3090 gibi vasat bir karttan sonra 4090 gibi harikulade bir bileşeni yapmak gerçekten başarı.

Orası doğru, haklısınız.

NVIDIA cafcafdan ziyade işini düzgün yapmaya odaklanıyor orası belli :D

NVIDIA'yı işin icraat kısmında tebrik etmek lazım orası öyle, 3090 gibi vasat bir karttan sonra 4090 gibi harikulade bir bileşeni yapmak gerçekten başarı.

3090 neden vasat hocam merak ettim? 90 serisi her zaman taşın suyunu çıkarmak oldu.

3090 neden vasat hocam merak ettim? 90 serisi her zaman taşın suyunu çıkarmak oldu.
Yani bence o kartta tam olarak istediğini yapamadı hocam, ama 4090 da AMD'ye gerçekten cevabını fena şekilde verdi gibi. 1080 Ti zamanları gibi.

Yani bence o kartta tam olarak istediğini yapamadı hocam, ama 4090 da AMD'ye gerçekten cevabını fena şekilde verdi gibi. 1080 Ti zamanları gibi.

Hocam NVIDIA'nın rakibi olmayınca onu zorlayan bir şey de haliyle yok. Adamlar tekel ama yine de yenilik veriyorlar. Kısaca AMD ben de varım dedikçe, NVIDIA kafasına vuruyor. Rekabet olursa çok daha iyilerini görürüz.
Mesela 4070 Ti'ın çıkış sebebi AMD'dir. AMD o kadar düşük fiyata ekran kartı sunmasaydı NVIDIA da sunmazdı.

Hocam NVIDIA'nın rakibi olmayınca onu zorlayan bir şey de haliyle yok. Adamlar tekel ama yine de yenilik veriyorlar. Kısaca AMD ben de varım dedikçe, NVIDIA kafasına vuruyor. Rekabet olursa çok daha iyilerini görürüz.
Mesela 4070 Ti'ın çıkış sebebi AMD'dir. AMD o kadar düşük fiyata ekran kartı sunmasaydı NVIDIA da sunmazdı.
7900 XT den daha ucuz ve performanslı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı