GeForce Experience otomatik optimizasyon özelliği

İşletim sistemi
Windows 11

Undertaker86

Picopat
Yer
Diyarbakır
RAM
(2*16) 32GB DDR5 4800Mhz
SSD veya HDD modeli
Western Digital 1TB
Ekran kartı
ASUS Mobile RTX4080
İşlemci
i9-13980HX
Arkadaşlar hepinize merhaba. Ben oyunlarımı yükledikten sonra grafiklerini GeForce Experience üzerinden kaliteye ön ayarlı bir şekilde optimize ediyorum. Fakat bazen bazı oyunlarda Ultra yerine yükseği tercih edebiliyor. Uygulamanın mevcut donanımıma uygun ayarlama yaptığını biliyorum fakat bilgisayarıma da güveniyorum. En son CS2'de yaptığı ayarlama sonrası bu durum aklıma takıldı. Belirttiğim donanımla Metro Exodus Enhanced Edition'u bile ultraya ayarlamışken CS2'de bazılarını düşüğe çekmişti. Oyunların ne olduğu önemli değil. Asıl merak ettiğim şey şu: İllaki GeForce Experience'a tabii olmalı mıyım? Yani kendisi kaliteye ön ayarlı bir şekilde bir oyunu donanımıma uygun optimize ettikten sonra ben ona tabii olmayıp düşürdüğü ayarları da en yükseğe alırsam (grafiksel açıdan en son noktaya getirirsem) bu notebook'UMA zarar verir mi? Atıyorum bir hikayeli oyunda birkaç ayarı en yüksek seçmedi. Oyun içinde varsayalım ki 120FPS alıyorum. Sonra ben onları da yükselttim, 90FPS'e düştü diyelim. Benim için bu düşüş önemli değil. Bu yaptığım şey uygulamanın kendi ayarlamasının da üstünde olduğu için herhangi bir zarar görür müyüm FPS düşüşü dışında? Çünkü kaliteye ön ayarlı optimize ediyor olsa da FPS'i de düşünüyor. Sözün özü: Uygulamanın Notebook'un iyiliğini düşündüğünü bilsem de onu dinlemediğim takdirde bir problemle karşılaşır mıyım?

Hayır, neden sorun olsun ki. O uygulamanın optimizasyon denemesi biraz garip. Sisteminiz gayet iyi her oyunu Ultrada açacak güçte ve açtığınızda da bir şey olmayacaktır. 4080'den bahsediyoruz normal bir kart değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı