GeForce Experience, sürücü güncellemesi yaptıktan sonra çöküyor

Slym11

Hectopat
Cihazım ASUS TUF Gaming A15 FA507NV, 8 GB 4060 laptop GPU var içinde GeForce Experience uygulamasında sürücü güncellemesi geldiğinde ve yüklediğimde her seferinde uygulama çöküyor ve mecbur programı kapatıyorum. Tekrar açıp sürücüyü tekrar kur seçeneğine tıkladığımda sıkıntısız bir şekilde kuruyor bunun nedeni nedir? Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende de var. Biraz daha farklısı. Hatta bu konu hakkında konu açmıştım. Sürücüleri silip tekrardan kurmak da işe yaramadı. Bazen sürücü sorunsuz yükleniyor, bazı sürücülerde de ekran gidip geldikten sonra uygulama çöküyor ve görevi sonlandır yapıyorum. Tekrar baktığımda sürücü kurulmuş olarak görünüyor. O yüzden sorun etmiyorum artık.

Aynı sorun TUF A15 RTX 4050 laptopta da yaşıyorum, bazı güncellemelerde çökmüyor bazılarında çöküyor sonra baktığımda kurmuş oluyor. Çözemedim gitti.

Aynı durum bende de var. Biraz daha farklısı. Hatta bu konu hakkında konu açmıştım. Sürücüleri silip tekrardan kurmak da işe yaramadı. Bazen sürücü sorunsuz yükleniyor, bazı sürücülerde de ekran gidip geldikten sonra uygulama çöküyor ve görevi sonlandır yapıyorum. Tekrar baktığımda sürücü kurulmuş olarak görünüyor. O yüzden sorun etmiyorum artık.
Agalar konuyu açtıktan yaklaşık bir ay sonra bilgisayar dondu ve mavi ekran hatası verdi.bilgisayar açılmadı ürünü ASUS yetkili servisine verdim bana ürünün tamir edilemediği ve satıcıdan değişim/iade hakkımın kullanılacağına dair belge gönderdiler. bazı yaşanan olumsuzluklara rağmen değişim talebinde bulunabildim. sorunun bence donanımsal olarak değil de yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü son günlerde Windows 11 zaman zaman kasıyordu ve bu bayağı sıklaşmaya başlamıştı ve bilgisayarımda my ASUS uygulaması olmasına rağmen(bu uygulama bilgisayarda herhangi bir donanımsal ve yazılımsal arıza verdi mi arızanın nasıl giderileceğini dair çözüm ve yollar veriyor). Yeni gelecek olan(umarım yine bir aksaklık yaşamam) bilgisayara Windows 10 kuracağım sürücüler şu an maalesef ASUS'un resmi sitesinde yok fakat "devıd" sitesinde bulabilirim diye umuyorum. Ayrıca geldiğinde eğer yine geforce experience hatası verir mi vermez mi bilmiyorum fakat buraya yazacağım.
Aynı sorun TUF A15 RTX 4050 laptopta da yaşıyorum, bazı güncellemelerde çökmüyor bazılarında çöküyor sonra baktığımda kurmuş oluyor. Çözemedim gitti.

@Slym11
Geçmiş olsun hocam, tuhaf bir durum acaba nasıl bır şey oldu da açılmadı. Dediğiniz takılmalar oluyor bu arada, ilk zamanlarda sanki daha hızlı açılırdı şimdi bir yavaş açılıyor gibi.
Benim de şöyle bir sorunum var ekran kapalı, Steam'den indirme yaparken bu yanıp sönen beyaz ışık (SSD'in çalıştıgını gosterirmiş) sönüyor ve PC uyanmıyor. Güç tuşuna basılı tutup kapatıp açıyorum. 1-2 defa yaptı eskiden ekran kapalı iken yapmıyordu sabaha kadar Steam'den oyun inerdi. Son indirmemde yapmadı bakalım bir daha olacak mı?

Hocam bence durumu Asus ile konuş ara zaten baya ilgili yaklaşıyorlar. Konuşarak müdahale edebilecek bir ortam var ise zaten ahllederle yoksa teknik servise yönlendirirler bence geç olmadan bi danış derim. Bu arada mavi ekran yedikten sonra bilgisayar açılıyor RGB klavye ışıkları yanıyor fan çalışıyor görüntü gelmiyordu shift+güç tuşu vs. Her şeyi denedim ve gelmedi

Yeni konular

Geri
Yukarı