GeForce GT 1030 "kod 43" hatası

Alim Sahin

Hectopat
Merhabalar, NVIDIA GeForce GT 1030 2GH lp OC ekran kartını aldıktan sonra bilgisayarı açınca HP ekranı kalıp devam etmiyordu. Daha sonra internetten öğrendikten (ms-dos ekranını) sonra o ekranı geçtim fakat ekranda Windows 10 logosu varken bir anda ekran kararıyor birkaç kere bip sesi geliyor sonra ekran kaymış bir şekilde açılıyor.

Aygıt yöneticisinden ekran kartının modelini ve markasını yazıyor ama açınca kod 43 hatası veriyor. Daha sonra bunu da araştırdım ve düzelttim.
Ama her seferinde bilgisayarı üstte belirttiğim gibi ms-dos ekranını geçmek zaman alıyordu ve bende açmadan önce bilgisayarı ayarlar kısmına girdim (ekranın ortasına gelen mavi kutucuk) oradan öğrendiğim birkaç ayarı değiştirdim ve açmayı deneyince gene aynı hata başladı.
Bu sefer ayarları eski haline getireyim dedim gene olmuyor ekran kaymış bir şekilde gelip kod 43 hatası veriyor.
Aynı yöntemlerle kod 43 hatasını hallediyorum ama bu sefer de kod 18 hatası veriyor ve bilgisayarı baştan başlatmam gerekiyor. Baştan ms-dos şeklinde başlatınce gene her şey başa dönüyor.
Bazenleri bilgisayarı açınca kod 18 ya da 14 geliyor, açıldıktan 1-2 dakika sonra ekran kararıyor ve görüntü vermiyor ama bilgisayar açık oluyor.

Nerede hata yapıyorum bildirebilir misiniz? Teşekkürler...

Sistemim:
Windows 10.
İşlemci: Intel Core i7-2600 CPU 3.40 GHz.
RAM: 8 GB DDR3.
Anakart: Foxconn 2abf.
Güç kaynağı: PCB230 Power Supply (sanırım 300-350 Watt arası)
Ayrıca kasam HP Pro 3400 series MT ve HP'nin kendi programını kurup başka indirmem gereken BIOS sürümü var mı diye baktım bulamadım, şu anda güncel BIOS seviyesi v7.16.

1. maddede nvidianın kendi sitesinden modelimi bulup kurmuştum daha yenisini nereden öğrenebilirim ayrıca 2. maddede de windows için bilmiyorum ama bios'u v7.16'ya kadar yükselttim daha yüksek versiyorunu bulamadı HP'nin kendi programı

3. madde için... 300 Watt yetiyor mu sistemine? Belki de ekran kartına güç kalmıyor.
NVDIA boşuna yazmaz, dilersen sisteminin kaç watt ihtiyacı olduğunu araştır.
Araştırırım fakat hata watt'tan kaynalı değil bence çünkü geçen gün açtım bilgisayarı ve açtığım bütün oyunları gayet başarılı bir şekilde oynattı hiç sıkıntısız.

Yeni konular

Geri
Yukarı