GeForce GT 420 Sistem "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" Hatası

thepath

Hectopat
Daha fazla  
GeForce GT 430 ekran kartı kullanırken bugün ekranım tamamen dondu ve birkaç dakika boyunca o şekilde kaldı. Ben de bilgisayarı kapattım. Açtıktan sonra çok sık donmaya ve "Görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" bildirimini vermeye başladı. İnternette bulduğum tüm çözümleri denedim. Denediğim çözümler;
  • TDR'yi 8 ve 2 olarak denedim,
  • Format attım,
  • DDU ile sürücüleri kaldırıp en yenilerini kurdum.
Bunlar dışında bu sorunu çözebileceğim bir yöntem var mı? Bu arada işletim sistemim Windows 10 64 Bit.

Format attıktan sonra sizin ya da Windows'un yüklediği sürücülerden biri çakışıyor olabilir. Format esnasında internet bağlantısını kesin, bilgisayara herhangi bir cihaz takmayın (format attığınız bellek dışında). Öncelikle ekran kartı sürücüsü olmak üzere sürücüleri başka bir bilgisayardan USB belleğe atarak teker teker kurun. Saçma gelebilir ama bir hafta önce bozuk sd kartı dizüstü bilgisayarıma takınca aynı şey başıma geldi. Son çare ekran kartınızda sıkıntı var mı diye Windows 7 de deneyin. Kardeşim bunlar benim fikrim ve önerimdir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı