GeForce GT 740 Sisteme Yeni Ekran Kartı Takma

Kuty

Hectopat
Fotoğraflarda da görünüyor ama yine ek olarak; İşlemci : Intel Core i7-4790 3,6 GHz 8 MB Önbellek Turbo ile 4,0 GHz olmaktadır.
RAM: DDR3 8 GB 1600 MHz
Ekran kartı : Nvidia GeForce GT740 4 GB GDDR5
1 TB HDD
Anakart : Intel H81
Yuvalar; 1 x PCI-e x 1, 1 x PCI-e x 16, 1 x mini PCI-e, 2 x SATA 3Gb/s, 2 x SATA 6Gb/s

Sistemim bu ve BENQ XL2411 144 Hz monitör kullanmaktayım ama ekran kartım kötü olduğu için 144 Hz'den verim alamıyorum anlık kasmalar, dalgalanmalar olmakta. Sistemime uyacak, darboğaz yapmayacak bir ekran kartı önerisi olan var mı ? Bu işlerden iyi anlayan arkadaş önerilerde bulunursa sevinirim.

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçem olayı, öncelikle elimdeki ekran kartını satmak olacaktır.Bu ekran kartı kaç para eder bilmiyorum bunun üzerine 400-500 daha ekleyip daha performanslı bir ekran kartı almak niyetim.
Beklentilerim ise , şu an 144 Hz monitörümden pek faydalanamıyorum dalgalanma,anlık kasmalar yüzünden akıcı değil.Haliyle kasmaması ve daha akıcı bir oyun oynamak beklentim ve isteğim.Oyunları huyumdur hep En Düşük Ayarlarında oynarım ve şu an LoL oynuyorum Pubg de alacağım.
Umarım bu kriterler daha açıklayıcı olmuştur şimdiden teşekkürler.

O kart fazla para etmez. 144 Hz bir monitöre 500 liralık bir ekran kartı takarsanız. Monitöre ve işlemciye yazık edersiniz. En az GTX 1050 Ti alınmalı. 500'den fazla çıkamıyorsanız GT 1030 alın.

Ekran kartı alırken nelere dikkat edilmesi gerek? Şartları zorlayabilirim çünkü monitörüm iyi ve kaliteli,akıcı bir performans almak istiyorum çok uçuk olmayacak tarzda 500' ün üzerine çıkabilirim dediğim gibi şartları zorlayarak.Bu durumda bana önereceğiniz ekran kartı veya kartları nelerdir? ( Bütçem en fazla 1000 ₺ olur )

Bütçeniz, istekleriniz, beklentileriniz, oynayacağınız oyunları belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
Yardımcı olabilecek misiniz?

Ekran kartı alırken nelere dikkat edilmesi gerek? Şartları zorlayabilirim çünkü monitörüm iyi ve kaliteli,akıcı bir performans almak istiyorum çok uçuk olmayacak tarzda 500' ün üzerine çıkabilirim dediğim gibi şartları zorlayarak.Bu durumda bana önereceğiniz ekran kartı veya kartları nelerdir? ( Bütçem en fazla 1000 ₺ olur )

Yardımcı olabilecek misiniz?
Mevcut ekran kartı fiyatları çok yüksek. 1000TL bütçeye ne yazık ki 1050Ti alabilirsiniz.

Bence de biraz bekleyip ekran kartı almanızı tavsiye ederim. Özellikle oynayacağınız oyunlarda GTX 1050 Ti bile yeterli olmayabilir. Yani GTX 1050 Ti ile güncel oyunları oynayacaksanız 120 Fps bile çok zor görürsünüz. Tavsiyem RX serisi veya GTX 1060 üstü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı