Geforce GT 8500 Siyah Ekran Sorunu

sentinus22

Hectopat
Nvidia Geforce GT 8500 ekran kartım siyah ekran veriyor ve 1-2 dakika sonra mavi ekran verip bilgisayarı yeniden başlatıyor.
Güncellemesini son sürüm yükledim ve kaldırıp tekrar yükledim, ekran kartını çıkarttım tekrar taktım.
Ne yaptıysam olmuyor, Windows 10 yüklüydü 5 tane Metin2 açtım, Anadolu serverinde pazar kurdum geçen cuma gününden beri bilgisayarda ne yaparsam yapayım siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor.
Bilgisayarı yeniden başlatıyor sürekli böyle oluyor, her şeyi denedim olmadı. Fan yok ekran kartında, fan girişi var, ısındığından dolayı mı oluyor?

Not: Bilgisayar açıldıktan sonra örneğin oyuna gireyim veya Google'ye gireyim siyah ekran verip 1-2 dakika sonra mavi ekran veriyor ve yeniden başlatıyor bilgisayarı.

Sistem:
  • İşlemci : Intel i5 M560 2.67GHz
  • RAM: 8 GB
  • Anakart : Intel H55

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün termal macun ve fan sipariş ettim yarin elime ulaşırsa inşallah termal macunu sürüp fanı takıcam çalışırsa bir sorun olmazsa inşallah burada bilgi vericem yardımlarınız için teşekkür ederim.
Benim düşüncem şöyle termal macunu kuruduğu için ve fanı olmadığı içinde 63 derece sıcaklığa ulaşıyor bilgisayar kendini korumaya alıp yeniden başlatıyor yanmaması için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı