GeForce GTX 1050 Ti'li sisteme yükseltme önerisi

• Konuyu başlatan zeuqin
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 722

zeuqin

Zeptopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Bilgisayarımın bileşenlerini yükseltmeyi düşünüyorum ve görüşlerinizi bekliyorum.
Mevcut parçalar:
İşlemci: Intel i5 4460 3.20GHz
Ekran kartı: MSI GTX1050 Ti Gaming X 4 GB.
RAM: HyperX Fury 4x2= 8 GB 1200MHz DDR3.
Anakart: ASUS H-81 gamer.
Güç kaynağı: Dark Force 600 watt.

Yükseltmek istediğim parçalar: (ekran kartı yükselmeyecek)
İşlemci: Intel Core i5 12400 4.40GHz
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM (X2)
Anakart: ASUS Prime H610M-D 3200MHz DDR4 soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX anakart.

Yükseltme ile ilgili görüşlerinizi veya bu sisteme daha iyi bir upgrade düşünceniz varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Bence mantıklı. Grafik takıntınız yoksa 1050Ti FSR destekliyor dolayısıyla güncel oyunları daha akıcı bir şekilde açabilirsiniz. İleride ekran kartı yükseltmeye müsait bir sistem olur.

Herkese merhaba,
Bilgisayarımın bileşenlerini yükseltmeyi düşünüyorum ve görüşlerinizi bekliyorum.
Mevcut parçalar:
İşlemci: Intel i5 4460 3.20GHz
Ekran kartı: MSI GTX1050 Ti Gaming X 4 GB.
RAM: HyperX Fury 4x2= 8 GB 1200MHz DDR3.
Anakart: ASUS H-81 gamer.
Güç kaynağı: Dark Force 600 watt.

Yükseltmek istediğim parçalar: (ekran kartı yükselmeyecek)
İşlemci: Intel Core i5 12400 4.40GHz
RAM: G.Skill 8 GB Ripjaws V siyah 3200MHz CL16 DDR4 Single kit RAM (X2)
Anakart: ASUS Prime H610M-D 3200MHz DDR4 soket 1700 M.2 HDMI D-Sub mATX anakart.

Yükseltme ile ilgili görüşlerinizi veya bu sisteme daha iyi bir upgrade düşünceniz varsa görüşlerinizi bekliyorum.

Biraz bekleyin yeni 5.nesil AMD işlemciler gelsin çok daha ucuza gelir.

Bence mantıklı. Grafik takıntınız yoksa 1050Ti FSR destekliyor dolayısıyla güncel oyunları daha akıcı bir şekilde açabilirsiniz. İleride ekran kartı yükseltmeye müsait bir sistem olur.
Ufakta olsa bi grafik takıntım var hocam ama 1050Ti'nin yanına böyle bi update ile daha akıcı bir oyun deneyimi alıcağımı düşünüyorum.
Sonradan farkettim.
Mantıklı upgrade bu arada e-spor oyunlarında güzel FPS artar.
Online oyunlarda (CS:GO, Valorant, LoL) işlemcim artık biraz geri kalıyor. İşlemciye dayalı bi update aslında görüşlerin için teşekkür ederim.

Ufakta olsa bir grafik takıntım var hocam ama 1050 Ti'nin yanına böyle bir Update ile daha akıcı bir oyun deneyimi alıcağımı düşünüyorum.

Online oyunlarda ( CS:GO, Valorant, LoL) işlemcim artık biraz geri kalıyor. İşlemciye dayalı bir Update aslında görüşlerin için teşekkür ederim.

Ekran kartı yeter işlemciyi yükselt eğer edit yapmam çokda yayın açmam dersen i3 yeter.

Biraz bekleyin yeni 5.nesil AMD işlemciler gelsin çok daha ucuza gelir.
Hiç AMD deneyimim olmadı hocam ama bu update için hızlı hareket etmiyorum en uygun fiyata en fazla performans alabileceğim bileşenleri araştırmaya devam ediyorum. Görüşün için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı