GTX 1050 Ti sisteme yükseltme önerisi

Merhaba, mevcut bilgisayarımda yükseltme yapmayı düşünüyorum. Bu konuda fikir danışmak istiyorum. Aklımda üç farklı seçenek var.

1- İşlemci yükseltmesi
2- Ekran kartı yükseltmesi
3- Yükseltmek yerine bütçe biriktirip tamamen yeni bir kasa almak.

Bilgisayarı kullanım amacım özellikle FPS bazlı oyunlar oynamak ve anlık FPS droplarını yaşamamak.

İşlemci: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400F @ 2.60GHz 2.59 GHz
RAM: 16,0 GB
Anakart: Gigabyte H510M H
Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 Ti
SSD: Kingston 120GB UV400 Serisi SATA 3.0 Cache SSD (Okuma 550 MB / Yazma 350 MB)

Bütçem şu anda yükseltme için 11-12K bandında. Hiçbir şey yükseltme yapmadan sıfırdan bir kasa almak için bütçe de biriktirebilirim. Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkürler. Eksik bir bilgi varsa sorarsanız ekleyebilirim, konu açmaya çok alışık değilim.
Bence harddisk al ve ekran kartını yükselt 3060 bakılabilir.

Bazı insanlar ürünlerin 0 piyasasına göre fiyat biçiyor ama sonrasında sahibinden üzerindeki PC satış çöplüğünün bir parçası oluyor ilanınız. Kimse yazmaz.

Açıkcası 4-5k arasında satın sistemi üzerine ekleyip böyle sistemler almak mümkün.

Merhaba, mevcut bilgisayarımda yükseltme yapmayı düşünüyorum. Bu konuda fikir danışmak istiyorum. Aklımda üç farklı seçenek var.

1- işlemci yükseltmesi.
2- ekran kartı yükseltmesi.
3- yükseltmek yerine bütçe biriktirip tamamen yeni bir kasa almak.

Bilgisayarı kullanım amacım özellikle FPS bazlı oyunlar oynamak ve anlık FPS droplarını yaşamamak.

İşlemci: 11th gen Intel(R) Core(tm) i5-11400F @ 2.60GHz 2.59 GHz.
RAM: 16,0 GB.
Anakart: Gigabyte H510M h
Ekran kartı: GeForce GTX 1050 Ti.
SSD: Kingston 120GB UV400 serisi SATA 3.0 cache SSD (okuma 550 MB / yazma 350 MB)

Bütçem şu anda yükseltme için 11-12K bandında. Hiçbir şey yükseltme yapmadan sıfırdan bir kasa almak için bütçe de biriktirebilirim. Fikirleriniz için şimdiden çok teşekkürler. Eksik bir bilgi varsa sorarsanız ekleyebilirim, konu açmaya çok alışık değilim.

Ekran kartı almak mantıklı gibi (PSU'ya bağlı olarak)

1- İşlemci yükseltmesi
2- Ekran kartı yükseltmesi
3- Yükseltmek yerine bütçe biriktirip tamamen yeni bir kasa almak.

İşlemci: 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400F @ 2.60GHz 2.59 GHz
RAM: 16,0 GB
Anakart: Gigabyte H510M H
Ekran Kartı: GeForce GTX 1050 Ti
SSD: Kingston 120GB UV400 Serisi SATA 3.0 Cache SSD (Okuma 550 MB / Yazma 350 MB)

11-12k fiyat bandında ben olsam ekran kartı için RX 6650 XT alırdım

İşlemci, anakart ve ram güzel bide 1-2 tb samsung SSD alsan çok iyi olur. Bir de PSU kaç watt?

Hepinize çok teşekkürler. Mevcut kasayı satma sürecini bir test edip bütçenin üstüne ekleyip alınabilecek sistemlere bakacağım. 🙌

@408157 Hocam yeni kasa almadan önce elimde böyle bir sistem var, sence kasa satın almak mı yoksa buna bir ekleme yapmak mı mantıklı olacaktır. Paylaştığın bilgisayardaki işlemciyle bendeki işlemci aynı çünkü.

Son düzenleme:
Hepinize çok teşekkürler. Mevcut kasayı satma sürecini bir test edip bütçenin üstüne ekleyip alınabilecek sistemlere bakacağım. 🙌

@408157 hocam yeni kasa almadan önce elimde böyle bir sistem var, sence kasa satın almak mı yoksa buna bir ekleme yapmak mı mantıklı olacaktır. Paylaştığın bilgisayardaki işlemciyle bendeki işlemci aynı çünkü.

İslemci destegi biten soket. 12400F sistemi alsan yine destegi bitecek. 5600 alsan kardesim yine destegi bitmis. Sen 21K'ya cikart sana 7500F, 4060 atalim, mimariden mimariye ve ekran kartina atla. O kasayi da sat.

İslemci destegi biten soket. 12400F sistemi alsan yine destegi bitecek. 5600 alsan kardesim yine destegi bitmis. Sen 21K'ya cikart sana 7500F, 4060 atalim, mimariden mimariye ve ekran kartina atla. O kasayi da sat.
Ben bütçeyi zorlarım, aldığıma değecek bir şey almak istiyorum uzun süre kafa rahat ettirecek. Mevcut kasayı satacağım, 21-22K'ya kadar piyasada ne tercih edilir şu anda?

Ben bütçeyi zorlarım, aldığıma değecek bir şey almak istiyorum uzun süre kafa rahat ettirecek. Mevcut kasayı satacağım, 21-22K'ya kadar piyasada ne tercih edilir şu anda?

Eyvallah, son olarak ekle çıkar dediğiniz elzem bir parça var mıdır? Ya da yükseltme yapsan daha iyi olur dediğiniz?

Eyvallah, son olarak ekle çıkar dediğiniz elzem bir parça var mıdır? Ya da yükseltme yapsan daha iyi olur dediğiniz?
  • XPG Valor Air Rainbow RGB Siyah Mid Tower XPG Kyber 750W 80+ Gold Gaming Kasa

Geri
Yukarı