GeForce GTX 950 4 GB PC Kasmaya Başladı

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar dostlar. Başlamadan önce sistem özelliklerim;

• GeForce GTX 950 4 GB
  • Intel I5-3470
  • 8GB RAM

Bilgisayarım durduk yere kasmaya başladı. Youtube'de şarkı vs. izlerken/dinlerken anlık donmalar oluyor ve bu donmalarla birlikte cızırtı şeklinde ses çıkıyor.

Kasamın içini elimden geldiği kadar temizledim. Güç kaynağı fanı haricinde. Onun içini tam olarak temizleyemedim (bayağı tozlanma var orada) Onun dışında format attım. Fakat sonuç hala aynı. Ne yapmamı önerirsiniz ? Cidden yardıma ihtiyacım var. Aklıma başka bir şey de gelmiyor.

Harddisk veya SSD ömrünü yitirmeye başlamış olabilir mi?
SSD Sahibi değilim malesef. Onun dışında 1TB HD kullanıyorum. 389GB C ve 540GB D olacak şekilde ikiye ayırdım. Pek anlamam o işten. Kontrol etme fırsatımız var mı acaba onu ?

HD Tune ile HDD sağlık testi yapabilirsin. Güvendiğin herhangi bir anti-virüs yazılımıyla virüs taraması yapabilirsin. Malware Bytes ile tarayıcı virüslerine bakabilirsin. Görev yöneticisi sistem bileşenlerini kontrol et, kullanım oranları ne alemde?

HD Tune ile HDD sağlık testi yapabilirsin. Güvendiğin herhangi bir anti-virüs yazılımıyla virüs taraması yapabilirsin. Malware Bytes ile tarayıcı virüslerine bakabilirsin. Görev yöneticisi sistem bileşenleri kontrol oranları ne alemde?

Hocam önerdiğiniz programı yüklüyorum. Aynı şekilde, analizleri ile birlikte görev yöneticisi ekran görüntülerini atacağım.
HD Tune ile HDD sağlık testi yapabilirsin. Güvendiğin herhangi bir anti-virüs yazılımıyla virüs taraması yapabilirsin. Malware Bytes ile tarayıcı virüslerine bakabilirsin. Görev yöneticisi sistem bileşenlerini kontrol et, kullanım oranları ne alemde?
Hocam önerdiğiniz programu kullandım. Health kısmında 2 tane hata buldu onlar şu şekilde;

Onun dışında görev yöneticisi : Screenshot

Son düzenleme:
Hocam önerdiğiniz programı yüklüyorum. Aynı şekilde, analizleri ile birlikte görev yöneticisi ekran görüntülerini atacağım.

Hocam önerdiğiniz programu kullandım. Health kısmında 2 tane hata buldu onlar şu şekilde;

Onun dışında görev yöneticisi : Screenshot

Health kısmından değil, Error Scan kısmından tarama yapın, 1-2 saat kadar sürebilir.

Health kısmından değil, Error Scan kısmından tarama yapın, 1-2 saat kadar sürebilir.
Peki hocam. Tarama biter bitmez sonuçları buraya atıyorum o zaman :)
Ufak bir güncelleme :D . Şu ana kadar yaklaşık %50'lik kısmı tamamlandı. Anladığım kadarıyla buraya kadar herhangi bi hata gibi bişey bulmadı.
Hocam iyi geceler. Program 3 saatte bitti :D Sonuçlar ; Screenshot

Sanırım Harddiskimde sorun yok anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı