GeForce GTX 970 ekran kartı yerine ne tavsiye edersiniz?

atk88

Hectopat
Merhabalar. 2015 yılında PC toplamaya karar verdiğimde Hong Kong'daki bilgisayar çarşısından buraya göre bu sistemi bayağı farkla kurdum. (Windows 10 64-Bit Intel Core i7-4790K CPU @ 4.00GHz, 32, 0GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 970) fakat bugünlerde bazı oyunlarda performans düşüklüğü hissediyorum. Userbenchmark sitesinde ekran kartı hariç tüm sistem yeşil çıktı. Bu ekran kartı yerine ne alabilirim veya sistemi yükseltmek için öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 2015 yılında PC toplamaya karar verdiğimde hong Kong'daki bilgisayar çarşısından buraya göre bu sistemi bayağı farkla kurdum. (Windows 10 64-Bit Intel Core i7-4790K CPU @ 4.00GHz, 32, 0GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 970) fakat bugünlerde bazı oyunlarda performans düşüklüğü hissediyorum. Userbenchmark sitesinde ekran kartı hariç tüm sistem yeşil çıktı. Bu ekran kartı yerine ne alabilirim veya sistemi yükseltmek için öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

Hocam sisteminiz günümüz oyunlarına göre gayet yeterli.

şöyle bir karşılaştırma yapalım

Merhabalar. 2015 yılında PC toplamaya karar verdiğimde Hong Kong'daki bilgisayar çarşısından buraya göre bu sistemi bayağı farkla kurdum. (Windows 10 64-Bit Intel Core i7-4790K CPU @ 4.00GHz, 32, 0GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 970) fakat bugünlerde bazı oyunlarda performans düşüklüğü hissediyorum. Userbenchmark sitesinde ekran kartı hariç tüm sistem yeşil çıktı. Bu ekran kartı yerine ne alabilirim veya sistemi yükseltmek için öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkürler

GTX 970 günümüz oyunlarını iyi çalıştırıyor fakat gelecek odaklı bakarsak geri kalmaya başladı bu söylediğiniz doğru. Fakat işlemcinin de değişmesi taraftarıyım. Yeni bir ekran kartı dar boğaz yapabilir.

GTX 970, GTX 1060'dan daha iyi değil. GTX 1060, GTX 980 ayarında bir karttır ve yer yer onu geçmektedir. GTX 970'den RX 580'e geçmek bence gereksiz daha üst modellere bakmalısınız fark istiyorsanız. RX 5500 XT, RX 590 bunlar gibi.

Hocam sisteminiz günümüz oyunlarına göre gayet yeterli.

şöyle bir karşılaştırma yapalım

Evet Haklısınız. En son RDR2 oynadım ultra ayarlarda oynadım fakat bazen Pubg gibi oyunlarda geç açılma gibi sorunlar ile karşılaşıyorum. Daha doğrusu pc'de bir takım uyumsuzluklar var gibi geliyor. Bios güncel olmayabilir mi ? Ekran Kartım güncel.
GTX 970, GTX 1060'dan daha iyi değil. GTX 1060, GTX 980 ayarında bir karttır ve yer yer onu geçmektedir. GTX 970'den RX 580'e geçmek bence gereksiz daha üst modellere bakmalısınız fark istiyorsanız. RX 5500 XT, RX 590 bunlar gibi.
Teşekkürler. Bu ekran kartlarından birini ( RX 5500 XT, RX 590 )alırsam işlemci kasar mı ?

İşlemcinizin çarpan kilidi açık yani hız aşırtabilirrsiniz. Bu sayede güncel kartları kullanabilirsiniz ama iyi bir kule soğutucu almalısınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı