GeForce MX150 Laptop Oyunlarda Kasma Sorunu

Hocam aygıt yöneticinsinden sadece Microsoft yani intelin ayırdığı ekran kartını tek güncelleme yapa bilir yada toplu şekilde windows update yapabilirsiniz.
ha onu mu diyordun, o zaten yapılı bro.
Herkese selam,

Yaklaşık birkaç ay önce Vatan'dan Lenovo laptop aldım. i5-8250u işlemcisi, 8 GB RAM'i ve Nvidia GeForce MX150 ekran kartı var. Knight Online gibi çok basit bir oyunda bile hafif donmalar ve kasmalar oluyor. Çözümü nedir? Biraz araştırdım Windows Defender ile alakalı diyorlar.

Not: Orijinal Windows 10 kullanıyorum ve ekran kartı driverları güncel.

ya şu başlıkları kim düzenliyor resmen anlatılmak istenilenin yanlış anlaşılmasına sebep oluyosunuz.

ha onu mu diyordun, o zaten yapılı bro.

ya şu başlıkları kim düzenliyor resmen anlatılmak istenilenin yanlış anlaşılmasına sebep oluyosunuz.
Hocam ben söylemek istediğiniz çok iyi anladım. Bende laptop kullanıcısıyım eğerki sistemsel olarak harici ekran kartı tek başına çalışıyor ise gayet normal 2 ekran kartınında sistemsel olarak çalışması lazım mx150 çalışıyor ise hd620 yada sizde ne ise onunda aktif olması gereklidir.

Hocam ben söylemek istediğiniz çok iyi anladım. Bende laptop kullanıcısıyım eğerki sistemsel olarak harici ekran kartı tek başına çalışıyor ise gayet normal 2 ekran kartınında sistemsel olarak çalışması lazım mx150 çalışıyor ise hd620 yada sizde ne ise onunda aktif olması gereklidir.

evet iki ekran kartıda var, ikisi de otomatik çalışıyor. bilgisayar duruma göre seçimini yapıyor. yani ortada sorun yoksa napmak lazım? bir de sana bir şey sormak istiyorum. ben forumda yeniyim. forumda konumun silinmesini istiyorum napmam lazım, konumu güncellemek istiyorum napmam lazım ve son olarak attığım yorum bir önceki yorumuma ilave gidiyor, neden? yönetici bulamadığım için sana sorayım dedim :D sağ ol

evet iki ekran kartıda var, ikisi de otomatik çalışıyor. bilgisayar duruma göre seçimini yapıyor. yani ortada sorun yoksa napmak lazım? bir de sana bir şey sormak istiyorum. ben forumda yeniyim. forumda konumun silinmesini istiyorum napmam lazım, konumu güncellemek istiyorum napmam lazım ve son olarak attığım yorum bir önceki yorumuma ilave gidiyor, neden? yönetici bulamadığım için sana sorayım dedim :D sağ ol
valla hocam bende yeniyim yanlış bilgi vermek istemem. :)

Knight sağ tık. Uyumluluk modu : W7 yapın. Ve tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın.

Aynı sorun bendede vardı bende de mx150 var. Onboard bu tarz eski oyun motorları olan oyunları onboard ekran kartı ile oyna, mx150 yi devre dışı bırak. Ben o şekilde subsistence yi falan rahatlıkla oynayabiliyorum. Ama mx150 devreye girerse çok kasma oluyor.

Geri
Yukarı