GeForce MX230 sistemde CS:GO'da ekran donuyor

İşletim sistemi
Windows 11

emn3435

Decapat
RAM
8GB
Ekran kartı
MX230
İşlemci
Ryzen 7 3700U
CS:GO'da oyun oynarken bir anda sebepsizce oyun donuyor ve sonrasında çok beklersem geri geliyor fakat herhangi fareye tıklarsam vs. yanıt vermiyor diyor. Bilgisayar özelliklerim CS:GO'yu kaldıracak güçte.
Steam dosyalarını doğruladım
Ekran kartı driverlarını yükselttim. Olmadı geri indirdim yine olmadı.

GeForce MX230
Ryzen 7
8GB Ram
Windows 11
512GB SSD

Hata yaklaşık 2 3 gündür var. Ama bu son saatlerde acayip oynanamayacak hale geldi. Bilgisayara format attım sorun yine aynı.

CS:GO'da oyun oynarken bir anda sebepsizce oyun donuyor ve sonrasında çok beklersem geri geliyor fakat herhangi fareye tıklarsam vs. yanıt vermiyor diyor. Bilgisayar özelliklerim CS:GO'yu kaldıracak güçte.
Steam dosyalarını doğruladım
Ekran kartı driverlarını yükselttim. Olmadı geri indirdim yine olmadı.

GeForce MX230
Ryzen 7
8GB Ram
Windows 11
512GB SSD

Hata yaklaşık 2 3 gündür var. Ama bu son saatlerde acayip oynanamayacak hale geldi. Bilgisayara format attım sorun yine aynı.
Bir şekilde işlemci-ekran kartı-ram kullanımlarına bakabilir misiniz? :)

1-) MSI Afterburner ile ekran kartı, ram, işlemci kullanım oranları tespit edilebilir.
2-) Oyun ekran kartını kullanıyor mu?
3-) Vsync ayarı aktif edilebilir. (Dikey senkronizasyon)
4-) Ping değerleriniz yüksek olabilir mi?

Bir şekilde işlemci-ekran kartı-ram kullanımlarına bakabilir misiniz? :)
Oyun oynarken donduğunda Alt tab yapıp görev yöneticisinden bellek kullanımı %80 lerdeydi Zaten ses klavye vs. çalışıyor ama ekran donuyor.
Bu sorunu son 2 gündür yaşamaya başladım. ve bu sorun diğer programlarda yok. Sadece cs:go da
1-) MSI Afterburner ile ekran kartı, RAM, işlemci kullanım oranları tespit edilebilir.
3-) V-Sync ayarı aktif edilebilir. (Dikey senkronizasyon)

Dediğiniz şeyleri uyguladım ve sorun düzeldi sanırım. Yaklaşık 15 dakikadır oynuyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Çözüm olarak işaretliyorum

Son düzenleme:
1-) MSI Afterburner ile ekran kartı, ram, işlemci kullanım oranları tespit edilebilir.
3-) Vsync ayarı aktif edilebilir. (Dikey senkronizasyon)
CS:GO'da değerleri göstermiyor diye MSI Afterburner'ı söylememiştim. :D Neyse sorun çözülmüş zaten. Geçmiş olsun. :)
Oyun oynarken donduğunda Alt tab yapıp görev yöneticisinden bellek kullanımı %80 lerdeydi Zaten ses klavye vs. çalışıyor ama ekran donuyor.
Bu sorunu son 2 gündür yaşamaya başladım. ve bu sorun diğer programlarda yok. Sadece cs:go da

Dediğiniz şeyleri uyguladım ve sorun düzeldi sanırım. Yaklaşık 15 dakikadır oynuyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Çözüm olarak işaretliyorum

Geri
Yukarı