GeForce NOW 100 Mbps internet ile kasıyor

Ama hiç kimse şunu söylememiş. Geforce now'un size atamış olduğu karşı taraftaki cihazın size ne kadar verimli hizmet verdiği. Verimli hizmetten kasteddiğim oyunu oynadığınız cihaz ile sizin bağlantınız arasındaki uyum. Şunu da söylemek istiyorum. Sunucularda kullanılan üzerinde oyun oynadığınız makinelerde oyundan oyuna değişmekle beraber GTX 1060 ve RTX 2080 ekran kartları kullanılmakta. Mesela Amerikan truck simulatorü gtx 1060 olan makinede oynarken, Euro truck simulator 2'yi RTX 2080 olan makinede oynuyorsunuz. Keza BF V'i de RTX 2080 olan makine üzerinde oynuyorsunuz. Mesela Dying Light'ı GTX 1060 olan makinede oynuyorsunuz. Ama Dying light 2 'yi RTX 2080 olan makinede oynuyorsunuz. Her oyunda ve Geforce now uygulamasında VSYNC ayarını açın. Bir de sizin bulunduğunuz yerin Geforce now sunucularına olan uzaklığı da çok önemli. Aslında bu iş öyle 2 sunucu koymakla olmuyor. Adamlar İstanbul'a ve Ankara'ya sunucu koydular, taaa Kars'ta yaşayan Ankara'ya bağlanıp gecikmesiz, sorunsuz oyun oynayacak. Ölme eşeğim yaz gelsin. Turkcell'in yapacağı iş bu kadar olur. Sunuculara yakın olmak önemli. Diyebileceklerim bu kadar.

Ama hiç kimse şunu söylememiş. GeForce NOW'un size atamış olduğu karşı taraftaki cihazın size ne kadar verimli hizmet verdiği. Verimli hizmetten kasteddiğim oyunu oynadığınız cihaz ile sizin bağlantınız arasındaki uyum. Şunu da söylemek istiyorum. Sunucularda kullanılan üzerinde oyun oynadığınız makinelerde oyundan oyuna değişmekle beraber GTX 1060 ve RTX 2080 ekran kartları kullanılmakta. Mesela Amerikan Truck Simulator'ü GTX 1060 olan makinede oynarken, Euro Truck Simulator 2'yi RTX 2080 olan makinede oynuyorsunuz. Keza BF V'i de RTX 2080 olan makine üzerinde oynuyorsunuz. Mesela Dying Light'ı GTX 1060 olan makinede oynuyorsunuz. Ama Dying Light 2'yi RTX 2080 olan makinede oynuyorsunuz. Her oyunda ve GeForce NOW uygulamasında V-Sync ayarını açın. Bir de sizin bulunduğunuz yerin GeForce NOW sunucularına olan uzaklığı da çok önemli. Aslında bu iş öyle 2 sunucu koymakla olmuyor. Adamlar İstanbul'a ve Ankara'ya sunucu koydular, taaa Kars'ta yaşayan Ankara'ya bağlanıp gecikmesiz, sorunsuz oyun oynayacak. Ölme eşeğim yaz gelsin. Turkcell'in yapacağı iş bu kadar olur. Sunuculara yakın olmak önemli. Diyebileceklerim bu kadar.

Ankara da yaşıyorum sunucu Ankara da kurulu sorun yaşamamam lazım mantıken.

Upload pinginiz çok yüksek.

Nasıl düşürebilirim bu yüzden mi kasıyor?

Tamam sunucuya yakınsınız. Yazdığım yazıyı tam okursanız, sadece sunuculara yakın olmanız da yeterli olmuyor. Sizin aboneliğinize atanan makine ile sizin bağlantınız arasındaki uyum da önemli ve bu biraz da şansa bağlı. Ben 1 Gbit süperonline kullanıyorum, geçen ay Geforce now aboneliği aldım, performans çok kötüydü, iptal ettim. Bu ay tekrar deneyeyim dedim, abonelik aldım ve BF V gibi online oyunlarda bile hiç gecikme olmuyor. Bir de uygulamadaki zayıf ağ kısmını kapatın. Geforce now'da performans oyundan oyuna bile değişmekte.

Tamam sunucuya yakınsınız. Yazdığım yazıyı tam okursanız, sadece sunuculara yakın olmanız da yeterli olmuyor. Sizin aboneliğinize atanan makine ile sizin bağlantınız arasındaki uyum da önemli ve bu biraz da şansa bağlı. Ben 1 gbit Superonline kullanıyorum, geçen ay GeForce NOW aboneliği aldım, performans çok kötüydü, iptal ettim. Bu ay tekrar deneyeyim dedim, abonelik aldım ve BF v gibi Online oyunlarda bile hiç gecikme olmuyor. Bir de uygulamadaki zayıf ağ kısmını kapatın. GeForce NOW'da performans oyundan oyuna bile değişmekte.

Yani tamamen şans olduğunu mu söylüyorsunuz ben ücretsiz denemek istedim para verdiğim zaman boşuna vermiş olmayayım diye ama ücretli de denemem lazım o zaman.

Şuradan test yapıp sonucu atınız.

Dosya Ekleri

• IMG_20220802_225415.png
    IMG_20220802_225415.png
    288,6 KB · Görüntüleme: 50

Yeni konular

Geri
Yukarı