GeForce Now 100 Mbps internet kötü deneyim

3secuk

Hectopat
Arkadaşlar 100 Mbps internete sahibim ama GeForce Now'da çok kötü test sonuçları alıyorum ve oyun içinde çok takılma yaşıyorum. Test sonuçlarımı eke ekliyorum. Bu sorunu çözebilme şansım var mı?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    22,4 KB · Görüntüleme: 256
  • 2.PNG
    2.PNG
    9,4 KB · Görüntüleme: 250
Bende de 50 Mbps var. Ben de aynı dertten muzdaribim. Sanırım GeForce NOW 5GHz bağlantı istiyor. Benimki 2.4 GHz bundan kaynaklanıyor. Sizinki de bu yüzden olabilir. Bir de oyunun sunucularının konumu falanda etkili. Ülkemize de sunucu açarlarsa daha stabil olacağını düşünüyorum.

Hocam Ethernet'ten girin.
Kablosuzda -hele ki şu pandemi doneminde- çok fazla kayıp oluyor.
35 Mbps'lik internetimle kablosuza bağlandığımda 5 Mbps falan alıyorum.
Kabloluda tam alabiliyorum bir tek.

Siz ciddi miktarda düşük alıyorsunuz. Benim dizüstü bilgisayarımın Wi-Fi'si biraz sorunlu arada hız düşüşleri oluyor. Bende TP-Link WN823N V3 Wi-Fi adaptör kullanıyorum. Odam üst katta ve uzak olmasına rağmen 20 ping ve 40 ile 50 Mbps arası alıyorum. Maalesef Ethernet imkanım yok.

Dostum, sana birkaç tavsiye vereceğim. Onları yaparsan iyi olabilir:
  1. Ayarlara gel.
  2. Orada dengeli olan ayarı özele al.
  3. Özelde maksimum Bitrate'i 50 Mbps yap.
  4. Orada "zayıf ağ bağlantı koşullarına göre" ve "v-Sync"i kapat.
  5. Sunucuyu otomatiğe al.
  6. Bunların hiçbirisi işe yaramazsa uygulamaya sağ tıkla.
  7. Uyumluluğa gel.
  8. Yüksek DPI ayarları olan yazıda bir yer var.
  9. Orada 2. seçeneği (1. kutucuk değil) açıksa kapat.
Laptop kullanıyorsan, şöyle nadir bir sorun da var:
Ekran ölçeklendirmen %100'ün üstünde veya altında ise sıkıntı oluşturuyor. Bu yüzden uygulamaya girmeden önce;
  1. Ölçek ve düzene gel.
  2. Orada %100 yap. Eğer öyleyse karışmana gerek yok.

Bu arada test sonuçlarına bakmana gerek yok.
Nedeni GeForce Now'da kaynaklanan bir sıkıntı. Oradaki değerler aldatıcı.

Aynı şekilde bu ayarları da denedim ama fayda etmiyor.

Farklı oyunlarda denediniz mi?
Ben çok fazla öneri yazdım. Hepsini yaptınız mı?

Son 3 aydır forum forum dolaşıyorum çözebilmek için. Json dosyasındaki her yarı teker teker değiştirip bile denemdim ama nafile takılıyor, görüntü bozuluyor nedense.

Bende de 50 Mbps var. Ben de aynı dertten muzdaribim. Sanırım GeForce Now 5GHz bağlantı istiyor. Benimki 2.4 GHz bundan kaynaklanıyor. Sizinki de bu yüzden olabilir. Bir de oyunun sunucularının konumu falanda etkili. Ülkemize de sunucu açarlarsa daha stabil olacağını düşünüyorum.
Edit: Kablolu kullanıyorsunuz herhalde sonradan anladım. O zaman GHz problemi değil. Sunucuyla alakalıdır.

Evet, Ethernet ile bağlantı sağlıyorum.
Siz ciddi miktarda düşük alıyorsunuz. Benim dizüstü bilgisayarımın Wi-Fi'si biraz sorunlu arada hız düşüşleri oluyor. Bende TP-Link WN823N V3 Wi-Fi adaptör kullanıyorum. Odam üst katta ve uzak olmasına rağmen 20 ping ve 40 ile 50 Mbps arası alıyorum. Maalesef Ethernet imkanım yok.
Ethernet ile giriş saglıyorum.

Aynı şekilde bu ayarları da denedim ama fayda etmiyor.

Son 3 aydır forum forum dolaşıyorum çözebilmek için. Json dosyasındaki her yarı teker teker değiştirip bile denemdim ama nafile takılıyor, görüntü bozuluyor nedense.

Evet, Ethernet ile bağlantı sağlıyorum.

Ethernet ile giriş saglıyorum.
O zaman sunucu kaynaklı problem yaşıyorsunuz. Başka bir sorun gözükmüyor çünkü. Hızlarınız stabil, pinginiz iyi, ayarları da doğru yapıyorsunuz. Başka açıklama yok.

GeForce Now sunucularında kaynaklanan bir sorun mu?
Bence öyle. Bazen çünkü bende değerlerim aynı olmasına rağmen stabil giriyorum bazen de çok kötü oluyor. Bulgaristan'a sunucu açılacaktı ne alemde bilmiyorum. Son zamanlarda bir yüklenme var. Ülkemize de bence özel fiyatlandırma uygulayıp sunucular açarlarsa hem onlar için hem de bizim için süper olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı