GeForce NOW Avrupa sunucularında performans daha yüksek

Sueqraa

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Harry Potter'a tapıyorum.
Selamlar, sistemim pek güçlü olmadığı için GeForce NOW hizmetinden faydalanmayı düşünmüştüm, 24Mbps internete sahibim.
Hızım stabilken ve tam verim alırken TR sunucusunda deneme yaptım ve sonuçlar:
CS:GO: 1366x768 30FPS (25FPS falan verebildi.). Ayrıca deli gibi takılıyordu.
Bannerlord: 1600x900 30FPS ve yine deli gibi takılarak, yer yer çözünürlüğü yazılar anlaşılmayacak seviyeye kadar düşürerek.

Ancak bir arkadaşım aynı internet hızına sahip olmasına rağmen EU serverlarında 1920x1080p ve 30-60FPS arası oyun oynayabiliyordu, tek canını sıkan ise yüksek gecikme idi.
Hesabına girip denedim ve ben de aynı şekilde EU'da akıcı ve FHD olarak oyun oynayabildim.
Bunun sebebini biliyor musunuz? Elimdeki hızın karşılığını verse aylık 75TL'yi çekinmeden verirdim ancak bu kadar dandik ötesi bir deneyimden sonra vazgeçtim.

Üstelik EU'da 5-8 kişilik sıralar varken TR sunucularında 300 kişi civarı sıra bekletiyor (7-8 defa girmeyi denedim.).
Nedir bunun sebebi? Turkcell sunucuları mı dandik? Bilgisayar sayısı çok mu az? NVIDIA, Türkiye'ye 3. dünya ülkesi muamelesi mi yaptı? Mantıklı bir cevap bulamadım açıkçası, bu yüzden size sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, sistemim pek güçlü olmadığı için GeForce NOW hizmetinden faydalanmayı düşünmüştüm, 24Mbps internete sahibim.
Bannerlord: 1600x900 30FPS ve yine deli gibi takılarak, yer yer çözünürlüğü yazılar anlaşılmayacak seviyeye kadar düşürerek.

Ancak bir arkadaşım aynı internet hızına sahip olmasına rağmen eu serverlarında 1920x1080p ve 30-60FPS arası oyun oynayabiliyordu, tek canını sıkan ise yüksek gecikme idi.
Hesabına girip denedim ve ben de aynı şekilde Eu'da akıcı ve FHD olarak oyun oynayabildim.
Bunun sebebini biliyor musunuz? Elimdeki hızın karşılığını verse aylık 75TL'yi çekinmeden verirdim ancak bu kadar dandik ötesi bir deneyimden sonra vazgeçtim.

Üstelik Eu'da 5-8 kişilik sıralar varken TR sunucularında 300 kişi civarı sıra bekletiyor (7-8 defa girmeyi denedim.).
Nedir bunun sebebi? Turkcell sunucuları mı dandik? Bilgisayar sayısı çok mu az? NVIDIA, Türkiye'ye 3. dünya ülkesi muamelesi mi yaptı? Mantıklı bir cevap bulamadım açıkçası, bu yüzden size sormak istedim.

24 Mbps internetle GeForce NOW kullanmanız çok zor özellikle aile internetiyse ve arkada çok internet yiyen şeyler açık bırakıyorsanız normaldir.

Ancak bir arkadaşım aynı internet hızına sahip olmasına rağmen EU serverlarında 1920x1080p ve 30-60FPS arası oyun oynayabiliyordu, tek canını sıkan ise yüksek gecikme idi.
Hesabına girip denedim ve ben de aynı şekilde EU'da akıcı ve FHD olarak oyun oynayabildim.

Üstelik EU'da 5-8 kişilik sıralar varken TR sunucularında 300 kişi civarı sıra bekletiyor (7-8 defa girmeyi denedim.).
EU serverları neredeyse 2.5 senedir hizmet vermekte fakat TR sunucuları açılalı 2 ay 2 gün oluyor. Bi 4-5 ay sonra canavar gibi olur.

Betada iken böyle değildi, 60FPS akıcı oynatıyordu fakat herkese açılınca tek makineye düşen kişi sayısı arttı böylece daha fazla FPS kaybı yaşanmaya başladı sorun büyük ihtimalle makinelerin çok fazla kişiye paylaştırılmasından ve makinelerinde az olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.

Betada iken böyle değildi, 60FPS akıcı oynatıyordu fakat herkese açılınca tek makineye düşen kişi sayısı arttı böylece daha fazla FPS kaybı yaşanmaya başladı sorun büyük ihtimalle makinelerin çok fazla kişiye paylaştırılmasından ve makinelerinde az olmasından kaynaklı diye düşünüyorum.
TR server 2-3 açılınca düzelir gibi. Her şehre 2 tane açsınlar :D

Sunucuların kullandığınız hizmet sağlayıcısına göre pingleri farklı oluyor. 100/5 kablonet kullanıyorum. Oyun oynamak imkansız benim için. Sadece sunucu ve internet hızı belirlemiyor stream gaming olayını. İnternetim varken de oynayamıyorum :)

Bu videoyu izleyin çoğu şeyi anlarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sunucuların kullandığınız hizmet sağlayıcısına göre pingleri farklı oluyor. 100/5 Kablonet kullanıyorum. Oyun oynamak imkansız benim için. Sadece sunucu ve internet hızı belirlemiyor stream Gaming olayını. İnternetim varken de oynayamıyorum :)

Bende aynı pakete sahibim akıyor GeForce NOW.

Yeni konular

Geri
Yukarı