GeForce Now bulanıklık sorunu

Maximum

Kilopat
Daha fazla  
İnternet hızım linkte görüldüğü gibi.

Bence internet bağlantım gayet de stabil ama GFN üzerine ağ testi yaptığımda "Ağınız üzerinden akış yapmanız önerilmez." diyor. Bana çok gerçekçi bir çıktı gibi gelmedi.
Yayın kalitesi kısmında özele gelip zayıf ağ bağlantısı seçeneği kapatın demişler bazı başlıklarda ama bir fayda göremedim.

Acayip bulanıklık var ki başım ağrıyor 5dk başında otursam oyunun. Aklınızda bir çözüm önerisi varsa denemek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet hızım linkte görüldüğü gibi.

Bence internet bağlantım gayet de stabil ama GFN üzerine ağ testi yaptığımda "Ağınız üzerinden akış yapmanız önerilmez." diyor. Bana çok gerçekçi bir çıktı gibi gelmedi.
Yayın kalitesi kısmında özele gelip zayıf ağ bağlantısı seçeneği kapatın demişler bazı başlıklarda ama bir fayda göremedim.

Acayip bulanıklık var ki başım ağrıyor 5dk başında otursam oyunun. Aklınızda bir çözüm önerisi varsa denemek isterim.
Ben de neredeyse aynı internetle kablolu bir şekilde denediğimde aynı sıkıntı vardı. Bende uyarı çıkmıyordu ancak etraf aşırı bulanıktı. Yakın yerler normale yakın olsa da etrafa baktığımda benim de başım ağrıyordu sorunu çözemedim ve bu yüzden ben kullanamadım geforce now'ı. Umarım bulabilirsiniz bir çözüm.

İnternet performansının önemli olduğu kadar bilgisayarın veya telefonun performansı da önemli. İnternetiniz 1 GBps olsa bile bilgisayarınız iyi değilse görüntü çamur gibi olur. Telefonunuzda oynarsanız büyük ihtimal çok daha iyi performans alırsınız. Şu ayarları yaparak belki grafikleri iyileştirebilirsiniz:

Ankara sunucusuna bağlanmayı deneyin. İstanbul'da yaşamama rağmen İstanbul sunucusuna göre daha iyi performans veriyor. "Bant genişliği" ayarını mümkün olan en yüksek seviyeye getirin. Uygulamayı kullanmak yerine Tarayıcıdan girmeyi deneyin. Zaten tarayıcıda oynuyorsanız uygulamayı indirin. Olmadı telefonunuzdan deneyin.

Bende 60 Mbps var, senin aldığın uyarıyı veriyor, ama oyun açınca 60 FPS-50 ping sunuyordu. GeForce NOW internet ayarlarından bant genişliğini 50'ye yükseltmeyi dene. Genelde 20 ya da 30 da sabit kalıyordu.

İnternet performansının önemli olduğu kadar bilgisayarın veya telefonun performansı da önemli. İnternetiniz 1 GBps olsa bile bilgisayarınız iyi değilse görüntü çamur gibi olur. Telefonunuzda oynarsanız büyük ihtimal çok daha iyi performans alırsınız. Şu ayarları yaparak belki grafikleri iyileştirebilirsiniz:

Ankara sunucusuna bağlanmayı deneyin. İstanbul'da yaşamama rağmen İstanbul sunucusuna göre daha iyi performans veriyor. "Bant genişliği" ayarını mümkün olan en yüksek seviyeye getirin. Uygulamayı kullanmak yerine Tarayıcıdan girmeyi deneyin. Zaten tarayıcıda oynuyorsanız uygulamayı indirin. Olmadı telefonunuzdan deneyin.
Sistem imzada var. AC Odyssey ve Metro Exodus'u bu sistemle net daha kaliteli oynatırım GFN'e gerek kalmadan, o derece yeterli gibi.

Sunucuyu Central1 seçince de durum değişmedi. Bant genişliği en fazla 50 oluyordu, oradan da verim alamadım. Tarayıcıda durum daha da korkunç maalesef. Parayı çöpe değil de çamura attım gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı