GeForce NOW deneyimi

Eğer bu incelemeyi 2 cümle ile özetleyecek olursam: Para israfı.

Şimdi neden böyle düşündüğümü kısaca anlatayım. Öncellikle uzun bir süre evde olmayacağım için GeForce aldım. Yani stabil bir internet yok ve bilgisayar kötü. O kadar övülen GeForce kulağa çok mantıklı geliyordu. Çöp bilgisayarda Cyberpunk oynayan insanlar... Biraz daha inceledikten sonra aldım. Uygulamayı açtım ve bir oyuna girdim, bir sıkıntı yoktu. Sonradan oyunda takılmalar ve donmalar faremi geç algılaması gibi problemler ortaya çıkmaya başladı. Bu Online oyunlarda değil, tek kişilik oyunlarda da oluyordu. Hadi bunlara sabrettim ama bir de ne göreyim? Oyunlar için sıra bekliyorum.

Ben boşuna mı para verdim? Kötü hizmet ve sıra bekleme... İlk 5 gün iade diye bir şey de yok. Sanal şeylere para harcayınca çok fazla pişman olmam. Lakin bu uygulamayı her açıp deneyimlediğim zaman yüzüme tokat gibi verdiğim para çarpıyor. "Ben buna mı para verdim?" düşüncesi ekranı parçalama isteği uyandırıyor. Özellikle Online oyunlar...

Gelin size bir Online oyun deneyimimi anlatayım: R6 oynuyorum ve oyunda 2vs3 kalmış. Tam o sıra ekran takılmaya ve ekranda "glitch" oluyordu. Çaresizce düzelmesini beklerken rakip çıktı ve bıçak yedim. Ne harika gerçekten. Zaten Türkiye sunucuları harika. (!) Bu teknoloji beni çok mutlu ediyordu. Bilgisayar fiyatlarını düşününce çok güzel bir şeydi ama satın alınca şu an sunulan hizmetin çok kötü olduğunu söyleyebilirim. Ortalama bir internete sahipseniz oynanmaz. Tabii diyeceksiniz ki: "Ne kadar Mbps gerektiğine baksaydın uygulama zaten önerilen internet değerlerini belirtiyor." arkadaşlar 25-35 arası değişen bir Mbps değerine sahibim. Uygulama minimum 25 istiyor. Bence her halde oynatması lazım.

Düşüncelerinizi merak ediyorum. Kim bilir belki bir şey söylersiniz ve işime yarar sorunları çözerim. İyi Sosyaller.

Kötü internetle GFN alma fikri zaten saçma. Bir de rekabetçi oyun oynuyorsunuz burada servisin suçu yok.

Para verildiği halde bekletme olayı cidden saçma ama ona katılıyorum.
Ya dediğim gibi amacım zaten bilgisayardan uzak kalacağım için bir süreliğine oyun oynamaktı kasmadan. Kötü bitti. Bir daha alacağımı sanmıyorum. Belki benim gibi bir durumda almayı düşünen vardır.
1080p 60 fps oynamaya çalışıp, böyle bi inceleme yazdıysan saçma olmuş.
Denilen ayarları yaptım, sınırlamaları yaptım. Hiçbir şey düzelmedi.

Çok az oyun var, 1 ay üyelik aldım oynanabilecek bütün oyunları oynadım Geforce Now'da olan. GoW keşke çıksa şu anda Türkiye'de hizmet veren GoW bulut servisi yok sanırım.

Geforce now free hesapla 1 saat oynattığı, sırada 100-200 kişi bekletip 15 dakikada sıra geldiği dönem güzeldi. Sonra çok bozdu kendini çok...

16 Mbps ile 1080p 60 FPS. Nadir 720p kalitesine düşüyor. İnternet kablolu bağlı. 25-35 hızları ile oynayamıyorsanız firmanın suçu değil.
Sıra olayı benim için de can sıkıcı bir durum. Bazen 300 sıra bile beklettiği oluyor.

İnternet hızınız daha yüksek olsa böyle bir sonuçla karşılaşmazsınız. Ben de aynı deneyimi yaşadım 25Mbps internetle Wi-Fi ile oynamaya kalkmıştım. Sonuç tahmin edilebileceği üzere hüsran ama burada GFN bir suçu yok tamamen altyapının suçu. Bu arada Ethernet'le de denedim lakin akıcı bir deneyim olmadı aynı şekilde. Ondan dolayı düşük internetle Online oyun oynayıp bu tarz bir inceleme bana saçma ve sadece karalama amacıyla yapılmış hissi veriyor. Keşke alırken hiç değilse ücretsiz sürümünden yarım saat deneyip birkaç gün ona göre alsanız hem para israfı olmazdı sizin için hem de bu kadar sinirlenmezdiniz.

Geri
Yukarı