GeForce NOW eleştirisi

554130

Decipat
Yaklaşık 1 haftadır GeForce NOW Premium kullanmaktayım ve bir eleştiri konusu açmak istedim. Premium almak isteyen arkadaşlara umarım yardımım dokunur.

Bilgisayar sistemleri
- Benim oynadığım oyunlar yüksek sistem gereksinimli oyunlar olmadığı için ben bilgisayar sistemi konusunda pek sıkıntı yaşamadım. Steam önerilen sistem gereksinimi ne ise, onun üstünde bir sistemle oyunları oynadım.

Oynadığım oyunlar
- Thief Simulator
- House Flipper
- Asphalt 9
- Fortnite
Bir haftalık süre diliminde bu oyunları oynadım, deneyimledim. FPS konusunda sıkıntı yaşamadım fakat aşağıda değineceğim kasma ve donma sorunları çok can sıkıcıydı.

Kasma, donma ve görüntü çamurluğu sorunları
- Technopat üzerindeki çoğu konuda bu tarz şikayetleri gördüm ve gerçekten haklılar.

1674894497761.png

Gerekli internet gereksinimleri bu şekilde belirtilmiş Gameplus'ın sitesinde.

1674894549666.png

Benim internetim evde yalnızken bu şekilde. Ailem eve gelip internete bağlandığında vs. 30-40 değerlerine düşüyor. İnternetim yetmesine rağmen bu kadar görüntü çamurluğu, bu kadar paket kaybı, bu kadar donma biraz saçma geldi bana şahsen.

Sıra bekleme sorunları
- Hem para verip hem de sıra beklemek bana çok saçma geldi. Sabah, öğle saatlerinde direkt oyuna atıyor fakat saat 22.00'dan 01.00'a kadar 100-200 kişilik sıralar bekliyorum. Sıra 10 dakikada hemen geçip gidiyor ama yine de dediğim gibi o kadar para verip bir de üstüne sıra beklemek insanın canını sıkıyor.

Fazla detaylı bir inceleme yapamadığım için kusuruma bakmayın. Hem yalnızca 1 haftadır premium kullanıyorum hem de eleştiri yapmayı pek beceremiyorum. Başka premium kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini belirtebilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 1.5 sene önce staj dönemimde kullanmak durumunda kalmıştım. Oyunları rahat rahat yüksek ayarlarda oynayacağım beklentim vardı fakat birçok oyunu orta ayarlarda ancak oynayabildim. O zamanlar bir şekilde "debug" moda girip kullandığınız sistemi görebiliyordunuz hâlâ var mı bilmiyorum, sistemin bana tanımladığı en iyi ekran kartı 2060dı. Hiç influencerlerin gösterdikleri gibi en iyi ekran kartlarıyla en yüksek ayarlar deneyimi yaşayamadım. Bu sorunu çözdüler mi acaba merak ediyorum.

Diğer konuda da söylemiştik Türkiye sunucularının rezilliğini. Para tuzağı gerçekten.
İyi ki Tosla Cashback'ini ve Arkadaş davet kodunu kullanarak daha ucuza almışım. 1 Aylık üyelik kesinlikle 140TL etmez.

Ben 1.5 sene önce staj dönemimde kullanmak durumunda kalmıştım. Oyunları rahat rahat yüksek ayarlarda oynayacağım beklentim vardı fakat birçok oyunu orta ayarlarda ancak oynayabildim. O zamanlar bir şekilde "debug" moda girip kullandığınız sistemi görebiliyordunuz hâlâ var mı bilmiyorum, sistemin bana tanımladığı en iyi ekran kartı 2060dı. Hiç influencerlerin gösterdikleri gibi en iyi ekran kartlarıyla en yüksek ayarlar deneyimi yaşayamadım. Bu sorunu çözdüler mi acaba merak ediyorum.
Hocam yayıncılara tanıtım yapmaları için en yüksek sistemleri veriyorlar. Bana denk gelen sistemler 1060 ve 2080 ekran kartlıydı.

Birkaç eleştiri de ben yapmak isterim:
  • Yabancı sunucularda yabancılara RTX 30 serisi veriyorlar, yakında 40 serisine geçecekler fakat Türkiye sunucularında yeni oyunlar için 2080, eski oyunlarda da 1060 kullanılıyor.
  • Kafalarına göre fiyatı zamlıyorlar.
  • Para vermene rağmen sunucunun yoğun olduğu zamanlarda sıra bekliyorsun. Oldukça saçma bir şey olduğunu düşünüyorum. Sonuçta, para verenler sıra beklemeyecek demiyorlar mıydı?

Bence fiyatına asla değmeyen bir sistem. Mantık ile düşünülünce PC'ye gücü yetmeyen adam alsın denilen sistem soygunculuğa dönüşmüş. Çok pahalı ve sıra falan olayları da saçmalık. Ortalama bir PC ile ayarları kısarak oynamayı tercih ederim Full kalite açıp bu sorunları yaşamaktansa.

GFN kadar optimize olsa Boosteroid kullanacağım kesinlikle. Ben verdikleri sistemlere değil de, kütüphanelerinde doğru düzgün AAA oyun barındırmamalarına sinir oluyorum. 4 aydır Paycell ile cashback yapıyorum, 4 ayda toplam 250 TL harcadım sisteme. 140 TL kesinlikle ederi yok.

Geri
Yukarı