GeForce NOW için internet sağlayıcı önerisi

Jotloki

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Netspeed'e geçerken internetten bir arkadaş Netspeed'in Cloud oyun servislerinde çok kötü olduğunu söylemişti ama inanmamıştım sonuçta hepsi aynı altyapıyı kullanıyor diye ama doğruymuş. xCloud ve GeForce NOW'da 100 Mbps internetim olduğu halde ve etharnet kablosu ile bağlı olduğum halde kötü performans alıyorum. Cloud oyun için tavsiye ettiğiniz bir internet sağlayıcısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Netspeed'e geçerken internetten bir arkadaş Netspeed'in Cloud oyun servislerinde çok kötü olduğunu söylemişti ama inanmamıştım sonuçta hepsi aynı altyapıyı kullanıyor diye ama doğruymuş. xCloud ve GeForce NOW'da 100 Mbps internetim olduğu halde ve etharnet kablosu ile bağlı olduğum halde kötü performans alıyorum. Cloud oyun için tavsiye ettiğiniz bir internet sağlayıcısı var mı?
Türkiye sunucusunda mı oynuyorsun hocam ? Bende kullanıyorum GFN.

Turkcell'in GeForce NOW ile anlaşması vardı.

Fikrine karışmak gibi olmasın ama ben GFN yi 2 ayrı İSS den deneyimledim. İkisinde de GFN yi doğru dürüst kullanamadım. 100 mbps fiber internette bile 900P de kalitede bozulmalar oluyordu. Sürekli FPS droplar ve bitrate düşüşleri, klavye ve fare gecikmeleri, görüntü donması vb. oluyordu.

Sorun İSS de mi bilmiyorum. Sorun GFN de mi onu da bilmiyorum ama çoğu kişi GFN'nin EU Avrupa Serverlarının daha iyi olduğunu söylüyor. Ben GFN yi en az 2 ay deneyimledim ilk başta çok iyi geldi. Ekran kartsız oyun oynayabiliyordum ama ileride böyle sorunlar yaşayacağımı bilseydim hiç almazdım. GFN yi en son 4 ay önce kullandım. Belki bu sorunlar çözülmüştür ama eğer GFN almışsan benim yaşadığım problemleri yaşama riskin var, haberin olsun.

Türkiye sunucusunda mı oynuyorsun hocam? Bende kullanıyorum GFN.

Hayır hocam Avrupa.

Fikrine karışmak gibi olmasın ama ben GFN'yi 2 ayrı ISS'den deneyimledim. İkisinde de GFN'yi doğru dürüst kullanamadım. 100 Mbps fiber internette bile 900p de kalitede bozulmalar oluyordu. Sürekli FPS droplar ve bitrate düşüşleri, klavye ve fare gecikmeleri, görüntü donması vb. oluyordu.

Sorun ISS de mi bilmiyorum. Sorun GFN de mi onu da bilmiyorum ama çoğu kişi GFN'nin EU Avrupa serverlarının daha iyi olduğunu söylüyor. Ben GFN'yi en az 2 ay deneyimledim ilk başta çok iyi geldi. Ekran kartsız oyun oynayabiliyordum ama ileride böyle sorunlar yaşayacağımı bilseydim hiç almazdım. GFN'yi en son 4 ay önce kullandım. Belki bu sorunlar çözülmüştür ama eğer GFN almışsan benim yaşadığım problemleri yaşama riskin var, haberin olsun.

Ya ben önceden Millenicom kullanıyordum ama bir sıkıntı oldu çıkmak durumunda kaldım. Millenicom'da müthişti GFN hiç ekran çamulaşması gibi sorunlar yoktu, şimdi geri Millenicom'a döneyim diyorum da Netspeed'e en az 3 ay kullanmak zorundaymışım :(

Geri
Yukarı