GeForce Now internet hızını hatalı ölçüyor olabilir mi?

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Arkadaşlar GeForce Now üzerinden internetimi test ettiğimde "bu ağ üzerinden akış göndermeniz önerilmez." Şeklinde bir hata alıyorum.
Hızımı 14Mbps olarak ölçüyor. 50Mbps bir internet kullanıyorum. Hız sonuçları şu şekilde;

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Ayarı dengeli olarak yaptığımda hiçbir şekilde doğru dürüst oynayamıyorum. Ancak özel ayarlar kısmından 1080P ve 60FPS olarak ayarladığımda oyuna girdiğimde gayet akıcı ve HD bir şekilde oynadığımı fark ettim. Acaba hız testini yanlış ölçüyor olabilir mi? Aynı hatayı alan arkadaşların da ayarları özel olarak ayarlayıp test yapmasını rica ediyorum. Sorununuz belki çözülür.
Ekran görüntüsünü print screen kullanarak aldım. (F8 kullanıp Steam üzerinden alıp buraya koymuşsun diyebilecekler için.)

Screenshot_4.png

Aynı sorun bende var. Otomatik ayarlarında girdiğim zaman mouse ve oyun vs. aşırı gecikmeli şekilde çalışıyordu. İnternetim 24mpbs ve bende ayarları el ile yaptığım zaman tüm bu sorunlar ortadan kalktı, yağ gibi oynamaya başladım. Dediğin doğru olabilir. Otomatik olarak bırakınca sorun yaratıyor. Birde geforcenow dan önce vortex kullanıyordum ve orada aynı internet ile çok rahat oynuyordum. İnternet hızı veya herneyse dediğiniz gibi bir sorun var.

Aynı sorun bende var 35 mbit internetim olmasına rağmen hız 12 veya 13 mbps çıkıyor ping değerleri ve paket kaybı da yüksek gösteriyor nedense.

Sizin gibi oyuna girip test etmedim henüz galiba program değerleri yanlış gösteriyor.

Ben 5 Mbps ile oynuyorum pixsellenme dışında ping sorunu falan yok bilgisayarım oyunları kaldırmadığı için pixellenme sorunu beni üzmüyor.

Aynı sorun bende var. Otomatik ayarlarında girdiğim zaman mouse ve oyun vs. aşırı gecikmeli şekilde çalışıyordu. İnternetim 24mpbs ve bende ayarları el ile yaptığım zaman tüm bu sorunlar ortadan kalktı, yağ gibi oynamaya başladım. Dediğin doğru olabilir. Otomatik olarak bırakınca sorun yaratıyor. Birde geforcenow dan önce vortex kullanıyordum ve orada aynı internet ile çok rahat oynuyordum. İnternet hızı veya herneyse dediğiniz gibi bir sorun var.
merhaba ben 22 Mbps download 6 mbps upload alıyorum fakat oyun 14 ölçüyo ve aşşırı bir şekilde drop yiyorum nerdeyse 1 dakikada 5 6 kere drop yiyorum. Siz nasıl düzelttiniz

NVIDIA şu soruna bir el atsa keşke.
Benim hızımıda 14 olarak ölçüyor ancak oyuna girdiğim zaman herhangi bir hata vermiyor. Ayrıca oyun FULL HD ve pikselleşme olmuyor. Anlamadım gitti,

NVIDIA şu soruna bir el atsa keşke.
Benim hızımıda 14 olarak ölçüyor ancak oyuna girdiğim zaman herhangi bir hata vermiyor. Ayrıca oyun Full HD ve pikselleşme olmuyor. Anlamadım gitti,

Aynen benim de öyle.

Bende de aynı, kafasına göre bazen bir oturumda hiç drop ping olmuyor. Bazen önümü göremiyorum, net bir ayarı yok sanırsam.

Benim de 47mbps internetim 30 civarı da pingim var. Ama gfn bana 11 mbps internetin 90 da pingin var diyor. Lakin dün denedim. Csgo gibi rekabetçi oyunu bile hiç drop yemeden oynattı. Anlamadım gitti. Bu akıcılıkla devam eder mi acaba ya da hızı farklı göstermesinin nedenini bilen birisi varsa sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı