GeForce NOW nasıl işliyor?

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GeForce NOW'u 3 ya da 6 aylık alarak denemek istiyorum aşağıdaki sorularımı cevaplayabilir misiniz?

1- GFN Türkiye üzerinden hesap alınca daha sonra bölge değiştirmek mümkün mü? Yani istediğim gibi farklı bir servera bağlanıp oradan oynama durumum var mı?

2- Eğer bu şekilde bölge değiştirmek mümkün değilse, VPN kullanarak vs farklı bir bölgenin hesabını almanın avantajları dezavavantajları nelerdir?

3- Şu anda ücretsiz sürümde kullandığım hesaba Steam, Ubisoft ve Epic Games hesaplarımı bağladım ancak istediğim zaman örneğin var olan Steam senkronizasyonunu iptal ederek içinde farklı oyunlar olan başka bir Steam hesabını tanımlayabilir miyim?

4- Hesabımı 6 aylık almak istiyorum ama olur da bir süre sonra kullanmazsam, hesabımın mail adresini değiştirip kalan aylarda bir başkasının kullanması için farklı bir mail tanımlayabilir miyim? Ve o kişi 3.madde de sorduğum işlemi yapıp bana ait hesapların bağlantısını kesip kendi Steam, Epic ve Ubisoft hesaplarını tanımlayarak senkronize edebilir mi?

Teşekkürler.

Sana güçlü bir bilgisayar veriyor VDS gibi Steam Epic Games tarzı plarformlarında olan oyunlarını o sistemde oynuyorsun. İnternetim gayet iyi ve kullandım sorunsuz güzel akıcı oynanıyor, CS:GO, LoL tarzı oyunlar oynamaya çalışıp yorum yapanları dikkate alma hikaye tabanlı oyunlar çok rahat oynanıyor tek istediği güçlü bir internet.

1) Hayır. Sadece Türkiye sunucularını kullanabilirsiniz.
2) Fiyatı pahalı oluyor fakat Türkiye sunucundaki kötü gtx 1060 sistemlerden kurtuluyorsunuz. Ping konusunda Avrupa sunucularından birinde 15 ms almıştım.
3) Evet.
4) Bilmiyorum.

1) Hayır. Sadece Türkiye sunucularını kullanabilirsiniz.
2) Fiyatı pahalı oluyor fakat Türkiye sunucundaki çöp gtx 1060 sistemlerden kurtuluyorsunuz. Ping konusunda Avrupa sunucularından birinde 15 ms almıştım.
3) Evet.
4) Bilmiyorum.
Ekleme yapayım amerika sunucularında RTX 2080 altı ekran kartı görmedim ve 50-70 mbps hızla 100-150 ms arası alıyorum (US Central) fakat oyuna etkisi olmuyor.
US Midwest de akşam saatleri 100 kişi öncelerindede 30-40 kişi oluyor premiumsuz.

@Piixig @ThatsWicked Teşekkürler arkadaşlar peki EU ya da US serverında nasıl oynuyorsunuz aslında bunu da soracaktım. Yani VPN le oralara bağlanınca oluyor mu, hesabı VPN le US ya da EU olarak mı almak gerekiyor? Tabi bu durumda fiyatlar Dolar ve Euro olarak daha pahalı oluyordur herhalde değil mi?

VPN'den Amerika'ya bağlanınca hesap açın oyuna bağlanırkende VPN açık olsun oyuna girince kapatırsanız daha iyi olur.

VPN'den Amerika'ya bağlanınca hesap açın oyuna bağlanırkende VPN açık olsun oyuna girince kapatırsanız daha iyi olur.

Anladım yani Netflix'teki vs gibi lokasyonu değiştirince o bölgenin içeriğini kullanma gibi olmuyor, hesabı o bölgeden almam gerekiyor ve sonrasında da VPN le kullanmam gerekiyor. Teşekkürler.

Türkiyede GFN'yi gameplus şirketi kullandığı için gameplus'tan hesap açmanız gerekir. Amerika'da ve avrupada nvidia olduğu için nvidia hesabı kullanıyorsunuz.
Anladım yani Netflix'teki vs gibi lokasyonu değiştirince o bölgenin içeriğini kullanma gibi olmuyor, hesabı o bölgeden almam gerekiyor ve sonrasında da VPN le kullanmam gerekiyor. Teşekkürler.

Premium hesap alacağını düşünürsek Amerika yerine Avrupaya bağlanması daha mantıklı olabilir. Sıra derdi olacağını sanmıyorum.
Bazı sunucularda avrupa VPN'si ile girerken sıkıntı çıkıyor. O yüzden amerika VPN sunucusu demiştim.

Geri
Yukarı