GeForce Now neden Linux'a çıkmadı?

İşin içine Snap Store veya Synaptic girince GNU/Linux daha kolay mı oluyor sanki. :) Çünkü internetten dosya indirme veya setupta ileri tuşuna basmaya bile ihtiyaç duymuyorsunuz.
Akıllı telefonları hayatımıza girmesiyle zaten sistem ona dönüştü.
Hatta Windows bile içini oyunla karışık saçma şeylerle doldurduğu kendi "çöp" mağazasını açtı.
Ancak hala programların büyük çoğunluğu Windows üzerinde .exe ile kuruluyor. Çünkü böyle alıştık ve büyüdük.

Akıllı telefonları hayatımıza girmesiyle zaten sistem ona dönüştü.
Hatta Windows bile içini oyunla karışık saçma şeylerle doldurduğu kendi "çöp" mağazasını açtı.
Ancak hala programların büyük çoğunluğu Windows üzerinde .exe ile kuruluyor. Çünkü böyle alıştık ve büyüdük.
Teknik olarak snap, flatpak ve appimage sistemlerinin bir kusuru var. GNU/Linux'ta normalde bağımlılıklar ortak kullanılır ve yer tasarrufu sağlanır. Bu sistemler bağımlılıklarla paketlendiği için bu avantajı ortadan kaldırıyor. Ama olsun. :D

Teknik olarak snap, flatpak ve appimage sistemlerinin bir kusuru var. GNU/Linux'ta normalde bağımlılıklar ortak kullanılır ve yer tasarrufu sağlanır. Bu sistemler bağımlılıklarla paketlendiği için bu avantajı ortadan kaldırıyor. Ama olsun. :D
Android tarafında son surumlerde bununla alakalı calismalar var ama android 8'e kadar duplicate oluyordu bağımlılıklar yanılmıyorsam. Resmen komedi ve rezalet. :D

Hahaha neden kullanıyorsunuz peki? 5 lira içinse gelin vereyim de adam gibi kullanım rahatlığı yaşayın
Bahsettiğim gibi. Altyapısı daha iyi. Özelleştirme seçenekleri daha iyi. Performansı daha iyi. Kodlama yaparken daha iyi. Güvenlik konusunda daha iyi. Dosya sistemi daha iyi. Daha az yer kaplıyor. Neredeyse her konuda daha iyi. Blender render testlerine bakabilirsin. GNU/Linux ezip geçiyor. Sürücü bile kurmuyorsun. Kendisi kuruyor. Resmi fiyatlardan konuşalım, Windows 10 Home 1300TL, Pro ise 1800TL.

Bahsettiğim gibi. Altyapısı daha iyi. Özelleştirme seçenekleri daha iyi. Performansı daha iyi. Kodlama yaparken daha iyi. Güvenlik konusunda daha iyi. Neredeyse her konuda daha iyi. Blender render testlerine bakabilirsin. GNU/Linux ezip geçiyor.

Blender ve Java Eclipse çok yoğun kullanırım Linux'ta. Memnunum.

Blender ve Java Eclipse çok yoğun kullanırım Linux'ta. Memnunum.
Ben de kurabilsem memnun olacağım da, Android Studio'yu kuramadım, Flutter kuramadım. :)

Blender eski openGL sürümünden dolayı açılmıyor, bir şeklide bir paket yükledim sanırsam, onun sayesinde donanım hızlandırma ile açabilmiştim.

Ben de kurabilsem memnun olacağım da, Android Studio'yu kuramadım, Flutter kuramadım. :)

Blender eski openGL sürümünden dolayı açılmıyor, bir şeklide bir paket yükledim sanırsam, onun sayesinde donanım hızlandırma ile açabilmiştim.
Nasıl açılmıyor? Snap'ten copy paste yapın yükleniyor ve açılıyor.

Blender eski OpenGL sürümünden dolayı açılmıyor, bir şeklide bir paket yükledim sanırsam, onun sayesinde donanım hızlandırma ile açabilmiştim.
Benim bilgisayarımda da OpenGL yetersiz kalıyor. Eski sürüm Blender çalıştırabiliyorum.

Geri
Yukarı