GeForce NOW nedir?

Söylediğim gayet açık. Kullanmadığın bir sistem hakkında konuşuyorsun farkında mısın? Ben kullanan biri olarak neden kullanışlı bir hizmet olduğunu anlatıyorum aramızdaki fark bu... Kullanmayan birinin bir hizmet hakkında yorum yapmasına yorum yapıyor olmam evet şaka bu işte...

İnternet hızınız ne kadar hocam? Download upload?
Şunu anlamıyorsun benim Geforce now kullanmama gerek yok. Sana o servisin verdiği bilgisayarların en güçlü ekran kartı bile benim kullandığım karttan güçlü değil yanlış bilmiyorsam Türkiye'ye en güçlü 2080 veriyor diye biliyorum yani kullanmama gerek yokmuş değil mi? Nasıl bir servis olduğunu herkes biliyor illa para verip kullanmaya gerek yok. Burada adama sistem alacak bütçen varsa sistem al diyorum yoksa mecbur bunu alacak zaten.

Hocam kullanmadım yanlış anlamada bence de oyun yüklemeye üşenmiyorsan ve sistemin iyiyse kullanmaya gerek yok he bu arada ekran kartını bana verebilirsin! :)

Bilgisayarı satmayı ciddi olarak düşünüyorum zaten daha ucuz bir laptop alma niyetim var ama piyasa müsaade etmiyor saçma sapan laptoplar bile çok pahalı.

Şu andaki aklım olsa 30.000 TL verip oyun laptopu alana kadar yılda 2000 TL verip GFN almayı havada karada tercih ederim.

Oyunlarımı sadece PC'mden değil telefonumdan, tabletimden, hatta Amazon Fire TV Stick üzerinden oynuyorum canım nerede isterse oradan kurmaya gerek duymadan 3-4 tıkla oynuyorum.

Bilgisayarı satmayı ciddi olarak düşünüyorum zaten daha ucuz bir laptop alma niyetim var ama piyasa müsaade etmiyor saçma sapan laptoplar bile çok pahalı.

Şu andaki aklım olsa 30.000 TL verip oyun laptopu alana kadar yılda 2000 TL verip GFN almayı havada karada tercih ederim.

Oyunlarımı sadece PC'mden değil telefonumdan, tabletimden, hatta Amazon fire TV stick üzerinden oynuyorum canım nerede isterse oradan kurmaya gerek duymadan 3-4 tıkla oynuyorum.

Sende haklısın ne diyeyim.

Şunu anlamıyorsun benim Geforce now kullanmama gerek yok. Sana o servisin verdiği bilgisayarların en güçlü ekran kartı bile benim kullandığım karttan güçlü değil yanlış bilmiyorsam Türkiye'ye en güçlü 2080 veriyor diye biliyorum yani kullanmama gerek yokmuş değil mi? Nasıl bir servis olduğunu herkes biliyor illa para verip kullanmaya gerek yok. Burada adama sistem alacak bütçen varsa sistem al diyorum.

Senin de anlamadığın GFN'nin verdiği hizmetin oldukça başarılı olduğu ve sayılamayacak kadar kullanım senaryosunu önüne açtığı. Neyse herkes kendisi bilir. Ben tecrübemi paylaşıyorum.

Konuya son olarak şu mesajı atarak GFN nedir sorusuna cevap arayan başka ilgililerin bilgisine sunayım:

GFN kullanan biri olarak bence,

Artıları şunlar:

- Bilgisayara oyun kurmanız gerekmiyor,
- Bilgisayarımda yer var mı yok mu düşünmenize gerek yok,
- İşlemcim veya ekran kartım yanacak galiba acaba soğutmak için buzdolabına mı soksam derdi yok,
- Deli gibi dönen fanlar ve o uyuz ses yok..
- Ekran kartınızın ne olduğunun bir önemi yok
- İşlemcinizin ne olduğunun önemi yok
- Oyunlarınızı sadece masada oturarak oynamak yerine birden çok platformda (Windows, MAC, Android) internet olan her yerde oynayabilirsiniz,
- Her tür cihazda oynayabilirsiniz: Telefon, tablet, Android TV, TV Box, yeter ki GFN uygulaması olsun. Hatta akıllı saatte bile kurup oynandığını gördüm.

Eksileri:

- İnternet bağlantınızın iyi olması gerekiyor.

Yine tecrübeme dayanarak yazayım. Geçen ay köyde denedim 18-20 Mbps ile oynayabildim ama tabi görüntü kalitesi düşüktü. Denemelerime göre 30 Mbps download 8-10 Mbps upload ve üstü hızlarda çok bir sorun yaşamazsınız.

- Oyunları bekleme olmadan oynamak için Premium üye olmak zorundasınız, ücretsiz hesapla karşılaşacağınız bekleme süreleri inanılmaz uzun ve bir anlamı yok, kullanacaksanız Premium üye olmanız gerekiyor,
- GFN, Game Pass gibi bir hizmet olmadığı için oynayacağınız oyunun sahibi olmanız gerekiyor (Steam, Epic, EA, Ubisoft vs üzerinden almış olmanız gerekiyor)
- Farklı platformlarda sahibi olduğunuz oyunlarınızın hepsini GFN kütüphanesinde bulamazsınız, GFN ile ilgili platformlardaki anlaşmalara göre oyunlar Game Pass'te olduğu gibi GFN kütüphanesine girdiği takdirde oynayabilirsiniz ama girdiği gibi aylar sonra çıkabilir de,
- İnternetiniz stabil değilse, veya mesela interneti birden çok kişi kullanıyorsa ve o sırada oyun oynamaya çalışıyorsanız bağlantınızda yaşanabilecek inişler çıkışlar sebebiyle dahili ekran kartındaki gibi sabit, akıcı ve yüksek görüntü kalitesini her zaman alamayabilirsiniz,

Özetle artıları ve eksileri var her sistemin olduğu gibi herkes kendisi için hangi konular öncelikliyse ona göre değerlendirebilir.

Son düzenleme:
Senin de anlamadığın GFN'nin verdiği hizmetin oldukça başarılı olduğu ve sayılamayacak kadar kullanım senaryosunu önüne açtığı. Neyse herkes kendisi bilir. Ben tecrübemi paylaşıyorum.

Hocam benimki de bir laptop ve o kadar iyi değil GeForce GTX 950 m ve i7 işlemci ve de sadece 130 GB alanım var. Sizce bende kullanmalıyım ve bu hizmet ücretlimi.

Hocam benimki de bir laptop ve o kadar iyi değil GeForce GTX 950 m ve i7 işlemci ve de sadece 130 GB alanım var. Sizce bende kullanmalıyım ve bu hizmet ücretlimi.

Hocam bir üstte son bir mesaj atmıştım sizde aynı anda sormuşsunuz. O mesajı okuyarak artılar eksiler kendiniz karar verin.

Ve evet ücretli bir hizmet. Şu anda fiyatlar şu sayfada belirtildiği şekilde. Ben 1-2 ay önce indirimde 6 aylık almıştım ama herşeye olduğu gibi buna da sık sık zam geliyor maalesef.

Söylediğim gayet açık. Kullanmadığın bir sistem hakkında konuşuyorsun farkında mısın? Ben kullanan biri olarak neden kullanışlı bir hizmet olduğunu anlatıyorum aramızdaki fark bu... Kullanmayan birinin bir hizmet hakkında yorum yapmasına yorum yapıyor olmam evet şaka bu işte...

İnternet hızınız ne kadar hocam? Download upload?
25'e 5 hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı