GeForce NOW oyunlarda bizim internetimizi mi kullanıyor?

Engin597

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: ryzen 7 7535hs , Ekran kartı : RTX 4050 6GB , RAM 16GB (8x2) , 512gb ssd
Merhaba, GeForce NOW ile çevrimiçi bir oyun oynarken oyunun kullandığı interneti bizim internetimizden mi kullanıyor? Yoksa biz sadece ekranı görmek için mi internet kullanıyoruz? Bir başka deyişle CS:GO oynarken pingimizi bizim internetimizi mi belirliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba oyun içinde görüntülediğiniz ping GFN'nin internetiyle belirleniyor fakat gerçekçi pinginizi hesaplayabilmek için oyun içinceki pinginize, GFN'ye bağlanırkenki pinginizi de eklemeniz lazım.

Merhaba, GeForce NOW ile çevrimiçi bir oyun oynarken oyunun kullandığı interneti bizim internetimizden mi kullanıyor? Yoksa biz sadece ekranı görmek için mi internet kullanıyoruz? Bir başka deyişle CS:GO oynarken pingimizi bizim internetimizi mi belirliyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sadece ekranı yansıtmak için senin internetini kullanıyor.

NOW sunucuları ile arandaki bağlantı, oyun performansını belirler. O sunucu anlık olarak güncellemeleri alıp sana gönderir ancak senin internetin yavaş kalırsa o güncellemeleri geç alırsın. Kısaca ping sorunu tamamen senin internetine bağlı.

NOW olayı tamamen youtube gibi, sen video izliyorsun. Bu video kalitesi çok yüksek olduğu için tüketim youtube gibi olmaz, biraz daha fazla tüketir.

Başka kimin internetini kullanabilir, elbette senin kendi internetin belirliyor pingi.

GeForce NOW kendi bilgisayarından başka bir bilgisayara bağlanılan hizmettir. Yani sen GeForce NOW veri merkezine bağlanıp oradaki bilgisayardan oynuyorsun oradaki bilgisayarda senin internetini kullanmıyor veri merkezindeki interneti kullanıyor. Yani oyunda yazan pingi oradaki internet belirliyor.

GeForce NOW kendi bilgisayarından başka bir bilgisayara bağlanılan hizmettir. Yani sen GeForce NOW veri merkezine bağlanıp oradaki bilgisayardan oynuyorsun oradaki bilgisayarda senin internetini kullanmıyor veri merkezindeki interneti kullanıyor. Yani oyunda yazan pingi oradaki internet belirliyor.
Yanlış yazdım gibi gelince araştırmaya gittim.
Evet kusura bakmayın yanlış bilgi için.

Yeni konular

Geri
Yukarı