GeForce NOW RTX ekran kartını kullanmıyor

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Steam ayarlarında sistem özelliklerinde GeForce NOW'un RTX değil GTX ekran kartı ve 8GB RAM kullandığını farkettim.
Screenshot_2023-08-14-11-58-32-478_com.nvidia.geforcenow.jpg

Bu olayı Black Mesa oynarken farkettim, onda RTX desteğinin olmadığını biliyorum, ancak 8GB RAM ve GTX 1060 (2016 yılından kalma ekran kartı) sizce de böyle bir servis için oldukça kötü değil mi?

Sonuç olarak aylık fiyatı bile yüklü miras. (İndirimsiz fiyatı 244TL) Hadi KDV zamı falan geldi diyelim, ondan önce de 190TL idi, yine fazla. Yine de "RTX deneyimini yaşayın" diye pazarlanıyor.

Türkiye'ye hoş geldin dostum. Bu tür hizmetleri ölümüne savunan hatta artık PC toplamaya gerek olmadığını iddia eden arkadaşlar vardı bir aralar acaba şu an neredeler ? Yurtdışındaki kullanıcılar 3060+ kartlar kullanırken bize 1060'ı çok görüyorlar. Sanırım gir çık yapa yapa iyi bir ekran kartı getirebiliyorsunuz.

Sistem bazı oyunlarda GTX 1060 verebiliyor ve Türkiye sunucularının kalitesi iyi değil maalesef. Yabancılara RTX 4000 serisinde kartlar sunuluyorken Türkiye sunucusunda Witcher 3, Cyberpunk 2077 gibi oyunlar için hâlâ RTX 2060 kart verilebiliyor. RTX deneyimini yaşayın dediği kartlar da RTX 2060 :D Bu kartta kullanıcı RTX deneyimini nasıl yaşayabilir ki? Bir de sabit Hz yayın yapılıyor diye biliyorum. O da 60 Hz olması lazım yani monitörünüzün Hz'si de bu sistemde pek işe yaramıyor. Benim tavsiyem, bu sisteme para yedirmekten ziyade taksitli bilgisayar almanız olur.

Geri
Yukarı