GeForce Now vs Oyun İçin Bilgisayar Toplamak

Bütçe
GeforceNow

furkanpektas

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bildiğiniz üzere bulut oyun sistemi hayatımıza girmiş bulunmakta. GeForce Now şuan baktığım kur üzerinden (1€=5.95₺) hesapladığımda yıllık yaklaşık 480₺ vererek abone olunabiliyor. Bugün oyun için bir bilgisayar topladığımızda minimum 4.000-5.000₺ gözden çıkarmak gerekiyor. Geforce Now' ın 1 saatlik deneme süresindeki izlenimlerim saniyede max 10mbps indirme ve 0.60mbps yükleme hızına sahip çöp internetime rağmen gayet iyiydi. Multiplayer olması açısından Fortnite oyunuyla test yaptım ve gayet oynanabilir bir hizmet sunuyordu. Bunları göz önünde bulundurarak oyun dünyasında yeni bir çağ açacağını düşündüğüm bu sistem ile ilgili sizlerin ne düşündüğünü merak ettiğim için böyle bir konu açmak istedim. (Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın modlar <3 )

Bilmediğimden şunu soruyorum. G. Now da sadece bizim klasik CS GO Fornite vs gibi oyunlar mı oynanıyor yoksa her oyun mu? Bir masaüstü var mı? Yani her oyunu My Summer Car'dan Minecraft'a her şeyi kullanabiliyorsanız olabilir. Yeni alacağınız PC de oynayacaklarınız G.Now da varsa gerek yok.

Dostum herseyden once turkiyeye yeni girmekte olan bir olay, yeni nesil internet kafe diyebiliriz.Eger ingiliz kanallarini izlersen sponsorluk yoksa tabi, pc toplamak cok daha mantikli cunku ilk olarak turkiye agirlikli olarak online oyun oynayan bir oyuncu kitlesine sahip ve gecikmeden nefret eden bir kitleyiz ki biriside benim.Bu now denen program seni kendi pc sine bagliyor ve bu nete bagli olarak ping verebiliyor ve bu single player icin dedim bunu yaparkende oyunlari steam kutuphanenden aliyor yani p2p degilde p2p2p gibi birsey.

Bilmediğimden şunu soruyorum. G. Now da sadece bizim klasik CS GO Fornite vs gibi oyunlar mı oynanıyor yoksa her oyun mu? Bir masaüstü var mı? Yani her oyunu My Summer Car'dan Minecraft'a her şeyi kullanabiliyorsanız olabilir. Yeni alacağınız PC de oynayacaklarınız G.Now da varsa gerek yok.

Play your favorite indie and AAA games on your Mac, Windows PC, or SHIELD device with NVIDIA’s cloud gaming service. . Şimdilik burdaki oyunları destekliyor. Bir masaüstü yok. Oyunları oynayabilmek için oynamak istediğin oyun hangi platformdaysa o platform üzerinden sahip olman gerekiyor. Örneğin Batman oynayabilmek için Steam hesabında o oyuna sahip olman gerekiyor.

Arkadaşlar bildiğiniz üzere bulut oyun sistemi hayatımıza girmiş bulunmakta. GeForce Now şuan baktığım kur üzerinden (1€=5.95₺) hesapladığımda yıllık yaklaşık 480₺ vererek abone olunabiliyor. Bugün oyun için bir bilgisayar topladığımızda minimum 4.000-5.000₺ gözden çıkarmak gerekiyor. Geforce Now' ın 1 saatlik deneme süresindeki izlenimlerim saniyede max 10mbps indirme ve 0.60mbps yükleme hızına sahip çöp internetime rağmen gayet iyiydi. Multiplayer olması açısından Fortnite oyunuyla test yaptım ve gayet oynanabilir bir hizmet sunuyordu. Bunları göz önünde bulundurarak oyun dünyasında yeni bir çağ açacağını düşündüğüm bu sistem ile ilgili sizlerin ne düşündüğünü merak ettiğim için böyle bir konu açmak istedim. (Yanlış yere açtıysam kusura bakmayın modlar <3 )
Ben 24Mbps indirme ve 5Mbps yükleme hızına sahip internet ile bile 720P 30FPS ayar ile kasa kasa oynadım. Siz nasıl o internetle oynadınız anlamadım 😀 Bence en az 100Mbps gerekli.

100mbps internet aylık 150 tl den başlıyor 150x24 ay taahüt 3600 tl eder ki süper bir pc toplanır ve 16mbps ile her oyun indirebilirsiniz.

Tanım : 100mbps internetiniz yoksa siz bu sistemi unutun.

Geforce Now için İnternet hızınız sınlardaysa en küçük internet gezintiside bile pikselleşmeler oluyor. Stabil bir bağlantı için interneti sadece sizin kullanmanız gerekiyor. Her oyuna erişemiyoruz GTA4, RDR2, GTA5 gibi. Yeni çıkan oyunu ayrıca hemen oynayamıyoruz çünkü Geforce kütüphanesine eklenmesini beklemeniz lazım. Oyun dosyalarını değiştiremiyoruz, Türkçe yamayı unutun zaten. Birçok eksi yönü var. Ancak sizin bilgisayarınız çok kötüyse ve İnternet hızınız çok yüksekse Geforce Now alınabilir.

Ben 24Mbps indirme ve 5Mbps yükleme hızına sahip internet ile bile 720P 30FPS ayar ile kasa kasa oynadım. Siz nasıl o internetle oynadınız anlamadım 😀 Bence en az 100Mbps gerekli.

Görüntü kalitesi aman aman değildi o internetle fazlasıda mümkün değil zaten ama kasma gibi bir sorun yaşamadım açıkcası.

Yeni konular

Geri
Yukarı