GeForce NOW'da fare takılıyor

478424

Decapat
Arkadaşlar GeForce NOW üzerinden FPS oyunu oynarken mouse aşırı takılıyor. Yani teleport oluyor gibi. Ekran genelde CS2 ve Battlefield oyununda yaşıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

Redditten okuduğum kadarıyla, Premium rig alınca (yurtdışı ülkelerinde sunulan daha pahalı 4080'li sistemler) sorun çözülüyor. Sorun anladığım kadarıyla CPU yetersizliğinden kaynaklanıyor standart sistemlerdeki. Ancak masmalesef ülkemiz yine 3. Dünya ülkesi şovunu yapıp 2080'li sistemleri (o da şanslıysanız / oyundan oyuna değişiyor 1060 verdiği bile oluyor yoğunluğa göre) inanılmaz pahalı fiyattan satıyor.

Nvidia distributörlüğünü lokal şirketlere verdiği uygulamaya Alliance partner deniyor ve ülkemizde bir Turkcell-Superonline kuruluşu olan GamePlus bu sistemi devralıyor.

Geri dönütleri problemli kalifiyesiz insanlardan oluşan bu şirket hiçbir müşteri destek mailine çözüm odaklı bir sonuç sunmadığı gibi, insanlara problem yokmuş gibi muamele veriyor.

Yine ülkemiz, yeniden ülkemiz bizi her alanda olduğu gibi burda da mağdur ve çaresiz bırakıyor. Başka oyunlara bakınız lütfen.

Mouse polling Rate'i 1000 altına düşür. Belli bir internet hızına sahipsen Ethernet bağlıyken bu durumu 1000 Hz Mouse'da bile yaşamazsın.

Reddit'ten okuduğum kadarıyla, premium rig alınca (yurt dışı ülkelerinde sunulan daha pahalı 4080'li sistemler) sorun çözülüyor. Sorun anladığım kadarıyla CPU yetersizliğinden kaynaklanıyor standart sistemlerdeki. Ancak masmaalesef ülkemiz yine 3. dünya ülkesi şovunu yapıp 2080'li sistemleri (o da şanslıysanız / oyundan oyuna değişiyor 1060 verdiği bile oluyor yoğunluğa göre) inanılmaz pahalı fiyattan satıyor.

NVIDIA distributörlüğünü lokal şirketlere verdiği uygulamaya alliance partner deniyor ve ülkemizde bir Turkcell-Superonline kuruluşu olan gameplus bu sistemi devralıyor.

Geri dönütleri problemli kalifiyesiz insanlardan oluşan bu şirket hiçbir müşteri destek mailine çözüm odaklı bir sonuç sunmadığı gibi, insanlara problem yokmuş gibi muamele veriyor.

Yine ülkemiz, yeniden ülkemiz bizi her alanda olduğu gibi burada da mağdur ve çaresiz bırakıyor. Başka oyunlara bakınız lütfen.
Yok o konuyla ilgisi yok hem TR hem global sistemlerini denedim ikisinde de oluyor bu. Polling rate düşürmek çözüyor. Onu geç konu hortlatılmış fark etmedim ama bu konuyla ilgili konu çok açılmamış burada kalsın yaşayan görüp bu şekilde çözer yine de çözüm raporu atayım.

Mouse polling Rate'i 1000 altına düşür. Belli bir internet hızına sahipsen Ethernet bağlıyken bu durumu 1000 Hz Mouse'da bile yaşamazsın.

Yok o konuyla ilgisi yok hem TR hem global sistemlerini denedim ikisinde de oluyor bu. Polling rate düşürmek çözüyor. Onu geç konu hortlatılmış fark etmedim ama bu konuyla ilgili konu çok açılmamış burada kalsın yaşayan görüp bu şekilde çözer yine de çözüm raporu atayım.
Hocam konu daha çok sistemsel takılma olarak mouse inputuyla pek alakası yok gibi ama deneyeceğim bakalım umarım yanılıyorumdur.

Malesef problem devam ediyor tahmin ettiğim gibi. 125hz'e kadar düşürdüm ancak nafile. Sorun sistemsel kaynaklı gözüküyor verilen zayıf CPU'nun bottleneck etmesi gibi. İşin anlamsız kısmı o kadar oyun arasında hiç bu problemi yaşamamıştım. COD bile oynuyorum onda sorunsuz.

Son düzenleme:
Hocam konu daha çok sistemsel takılma olarak mouse inputuyla pek alakası yok gibi ama deneyeceğim bakalım umarım yanılıyorumdur.

Malesef problem devam ediyor tahmin ettiğim gibi. 125hz'e kadar düşürdüm ancak nafile. Sorun sistemsel kaynaklı gözüküyor verilen zayıf CPU'nun bottleneck etmesi gibi. İşin anlamsız kısmı o kadar oyun arasında hiç bu problemi yaşamamıştım. COD bile oynuyorum onda sorunsuz.
1366x768 çözünürlüğünde bir denermisin. Sistemsel değil %100 internet kaynaklı bir durum.

1366x768 çözünürlüğünde bir denermisin. Sistemsel değil %100 internet kaynaklı bir durum.
100 mbps internetim var + ethernet ile bağlı. Daha önce hiçbir oyunda problem yaşamadım 3 senelik +50 oyun deneyimim var bu uygulamada. Çözünürlük değişimi de çözmedi sorunumu.

100 Mbps internetim var + Ethernet ile bağlı. Daha önce hiçbir oyunda problem yaşamadım 3 senelik +50 oyun deneyimim var bu uygulamada. Çözünürlük değişimi de çözmedi sorunumu.
Başka bir mouse ile denenebilir. Bufferbloat yapıp bir ekran görüntüsü yolla bir bakayım değerlere bir de direk GFN'den hız testi yapıp at yanlış gösteriyor fakat paket kaybı var mı ona bakmam lazım. Hiçbir sorun gözükmüyorsa başka mouse ile denemen lazım o da olmadı global sunucusunda denemen lazım.

1708898477698.png
1708898503990.png

İkisini de ekledim. Mouse'u denerim istiyosan touchpaddende ama bence hala onunla bir alakası yok.

.

Başka bir mouse ile denenebilir. Bufferbloat yapıp bir ekran görüntüsü yolla bir bakayım değerlere bir de direk GFN'den hız testi yapıp at yanlış gösteriyor fakat paket kaybı var mı ona bakmam lazım. Hiçbir sorun gözükmüyorsa başka mouse ile denemen lazım o da olmadı global sunucusunda denemen lazım.
.

Modem üzerinden eğer modeminin böyle bir özelliği varsa internetini 50 Mbps'e sabitleyip dene o da çözmezse globaldeki sunucuları denemek çözüm olabilir bildiğin gibi Türkiye sunucuları rezalet.

Öyle bir özelliği yok modemimin, globale erişim sağlatmıyor uygulama; sadece Gameplusun sunduğu iki sunucu: TR West ve Central. Evet sen söylemeden söyleyeyim ikisiyle de denedim sonuç aynı :)

Geri
Yukarı