GeForce NOW'da görüntü bulanık

alp15eren

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
GeForce NOW'da görüntü sorunum var. Bazen çok net gösterirken bazen aşırı bulanıklaşıyor. Nasıl düzeltebilirim?

1.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Gameplus yüzünden. Aynı internetle GeForce NOW Avrupa da oynuyorum. Görüntüde gram bozulma yok. Keşke sunucular Türkiye'ye gelmeseydi. Daha düzgün hizmet veremiyorlar bir de neredeyse her ay zam geliyor. Bari aldığı zammı haketse.

Gameplus yüzünden. Aynı internetle GeForce NOW Avrupa da oynuyorum. Görüntüde gram bozulma yok. Keşke sunucular Türkiye'ye gelmeseydi. Daha düzgün hizmet veremiyorlar bir de neredeyse her ay zam geliyor. Bari aldığı zammı haketse.

Bence NVIDIA bilerek yerel şirket ile anlaşmak istedi. Burada o kalitede hizmet vermeye kalksaydı belki belli bir süre sonra TR'den çekilme kararı bile alabilirdi. Çünkü nasıl bir vergilendirme var bilmiyoruz. Birkaç sene evvel internet altyapısı ile ilgili araştırmalar yaparken bazı bilgilere denk gelmiştim. Mesela altyapı için döşenen kablolar için belediyelerin uçuk fiyatlar belirlediğini öğrenmiştim. Yani bu işin gider tarafını NVIDIA görüp o yüzden bile girmemiş olabilir. Biz bir nevi GFN'nin gettosuyuz :) İstesen bile EU sunucusundan hizmet alamıyorsun TR lokasyonunda.

Çözünürlüğünüz niye o kadar düşük? İnternetiniz 1080p için yeterli.

Onunla alakalı bir durum değil. Zayıf ağ bağlantısı koşullarına göre ayarla seçeneği açılırsa görüntü bulanıklaşır. İnternet stabil değil ise donmalar, FPS düşüşleri olur.

50Mbps internetim 40'dan aşağı düşmüyor ve o ayarı kapatdım ama grafikler yine de blanık ayarlar Full.

Geri
Yukarı