GeForce NOW'da görüntü bulanık

alp15eren

Megapat
Makaleler
1
Daha fazla  
GeForce NOW'da görüntü sorunum var. Bazen çok net gösterirken bazen aşırı bulanıklaşıyor. Nasıl düzeltebilirim?

1.PNG

2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğünüz niye o kadar düşük? İnternetiniz 1080p için yeterli.

İnternet hızınızla elakalı bir durum aniden internet hızınız düşerse bulanık olur.

Onunla alakalı bir durum değil. Zayıf ağ bağlantısı koşullarına göre ayarla seçeneği açılırsa görüntü bulanıklaşır. İnternet stabil değil ise donmalar, FPS düşüşleri olur.

İnternet hızınızla elakalı bir durum aniden internet hızınız düşerse bulanık olur.

100Mbps VDSL.

Çözünürlüğünüz niye o kadar düşük? İnternetiniz 1080p için yeterli.

Laptop monitörüm 1366x768 çünkü. 1080p oynamayı denemedim. Zayıf ağ bağlantısı açık değil.

Bazen görüntü aşırı net oluyor bazen de çamur gibi görüntü oluyor. Bir de oyun arada drop yiyor onu da anlamadım. Hatta GeForce NOW 2-3 kere kendiliğinden kapandı.

100Mbps VDSL.

Laptop monitörüm 1366x768 çünkü. 1080p oynamayı denemedim. Zayıf ağ bağlantısı açık değil.

Bazen görüntü aşırı net oluyor bazen de çamur gibi görüntü oluyor. Bir de oyun arada drop yiyor onu da anlamadım. Hatta GeForce NOW 2-3 kere kendiliğinden kapandı.

Bunun bir çözümü olduğunu düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltin. Tamamen TR sv ile alakalı bir durum. Aynı sorunlar bende de var. Aniden oyundan atıyor ve 2-3 saat önce aldığım save'e dönüyorum. 100Mbps VDSL Ethernet ile donmalar-FPS düşüşleri yaşıyorum. Görüntü hiçbir zaman net değil. VPN ile Avrupa sunucularına bağlanıyorum daha iyi performans alıyorum.

Bunun bir çözümü olduğunu düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltin. Tamamen TR sv ile alakalı bir durum. Aynı sorunlar bende de var. Aniden oyundan atıyor ve 2-3 saat önce aldığım Save'e dönüyorum. 100Mbps VDSL Ethernet ile donmalar-FPS düşüşleri yaşıyorum. Görüntü hiçbir zaman net değil. VPN ile Avrupa sunucularına bağlanıyorum daha iyi performans alıyorum.

Premium'um mevcut. Bunu VPN ile Avrupa sunucusuna taşıyabiliyor muyum? Bana atadıkları kartta rtx 2080. Nasıl drop yiyorum anlamıyorum. Çözünürlüğüm bile düşük.

Premium'um mevcut. Bunu VPN ile Avrupa sunucusuna taşıyabiliyor muyum? Bana atadıkları kartta RTX 2080. nasıl drop yiyorum anlamıyorum. Çözünürlüğüm bile düşük.

Maalesef Türkiye için Avrupa sunucuları kapalı. Yani üyeliğinizi oraya taşıyamıyorsunuz. Ama 20-30 kişi sıra bekliyorum ben 1 saat için yeterli. Dediğim gibi sunucular ile alakalı bir durum. İstersen 3090 sistem ile açılsın yine donma kasma olur. Ben GFN üzerinden 1060 sistem ile 2007 yılı yapımı Witcher 1'e girdim orada bile kasıyordu.

Bunlarda 100mbps performansı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Maalesef Türkiye için Avrupa sunucuları kapalı. Yani üyeliğinizi oraya taşıyamıyorsunuz. Ama 20-30 kişi sıra bekliyorum ben 1 saat için yeterli. Dediğim gibi sunucular ile alakalı bir durum. İstersen 3090 sistem ile açılsın yine donma kasma olur. Ben GFN üzerinden 1060 sistem ile 2007 yılı yapımı Witcher 1'e girdim orada bile kasıyordu.

Bunlarda 100mbps performansı:

Geforce Now ilk çıktığı zamanlarda 1 aylık üyeliğim vardı avrupa sunucusunda. Pingim olmasına rağmen görüntüm aşırı net gözüküyordu ya. Türk sunucusu resmen işkence. Şimdide net gözüküyor ama kısa bir süreliğine. Boşuna para kaybı yemin ediyorum.

GeForce NOW ilk çıktığı zamanlarda 1 aylık üyeliğim vardı Avrupa sunucusunda. Pingim olmasına rağmen görüntüm aşırı net gözüküyordu ya. Türk sunucusu resmen işkence. Şimdide net gözüküyor ama kısa bir süreliğine. Boşuna para kaybı yemin ediyorum.

Aynen öyle. Zaten şu son fiyatlar ile alınacak gibi değil. VPN'siz Avrupa sunucularına bağlanabilsek keşke veya Avrupa sunucularında Premium alabilsek.

Bunun bir çözümü olduğunu düşünmüyorum. Yanılıyorsam düzeltin. Tamamen TR sv ile alakalı bir durum. Aynı sorunlar bende de var. Aniden oyundan atıyor ve 2-3 saat önce aldığım save'e dönüyorum. 100Mbps VDSL Ethernet ile donmalar-FPS düşüşleri yaşıyorum. Görüntü hiçbir zaman net değil. VPN ile Avrupa sunucularına bağlanıyorum daha iyi performans alıyorum.

Geforce Now ilk çıktığı zamanlarda 1 aylık üyeliğim vardı avrupa sunucusunda. Pingim olmasına rağmen görüntüm aşırı net gözüküyordu ya. Türk sunucusu resmen işkence. Şimdide net gözüküyor ama kısa bir süreliğine. Boşuna para kaybı yemin ediyorum.

klemeyi unutmuşum modem arayüzünden QoS bant genişliği ayarını sınırlandırdıktan sonra görüntüde ki bulanıklaşma düzelmişti.

Arkadaşım güzel bir noktaya deginmiş. Qos ayarını mutlaka yapmanızı öneririm. Böylelikle GFN'ye öncelik atayarak internet bağlantınızdan en verimli şekilde yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca burda GFN'yi en verimli şekilde nasıl kullanacağınızı gösteren bir rehber var.

Tahmin ettiğim gibi ! Ben de bir ay önce bir yıllık abonelik aldım ve böyle şeyler ile karşılaşabileceğimi tahmin ediyordum. Ne yazık ki kendi ülkemizde sunucu kurulmuş olmasına rağmen böyle rezil bir hizmet alıyoruz. Ücretsizden denediğimde bu bedava olduğu için böyledir, premium abonelik daha kalitelidir diyordum.Fakat görünen o ki premium için de aynısı geçerli. Acaba bu GFN global yüzünden mi yoksa gameplus yüzünden mi ? Burada eğer gameplus tarafında herhangi bir kısıtlanma varsa aslında yaptırım uygulanmalı çünkü parasını veriyoruz. Ve belli ki gameplus bir şekilde hizmetin kalitesini düşürüp, giderleri azaltıp kar etme peşinde. Türkiye'de bulunan şirketlerin vatandaşlarına nasıl davrandığı ortada zaten.
Bence GFN'de az değil. Yerel bir şirket ile anlaşarak sorumluluğu o şirkete yükledi ve aradan sıyrıldı. Hem EU üzerindeki yükü azalttı hem de ana problemleri yerel şirkete amiyane tabirle "kitledi".

Yeni konular

Geri
Yukarı