GeForce RTX 3070 düşük FPS

Hocam nasıl olabilir ki o zaman anlayamıyorum
neyde hata olabilir ki sürücüler falan updateli
Dediklerimi yaptınız mı? BIOS'u güncelleyip xmp profilini açtınız mı?
O dediğiniz ayarı nasıl açabilirim?

Görüntü kablosunu anakarttaki girişe mi bağladınız ekran kartındaki mi? Anakarttaki girişe bağladıysanız dahili grafik birimini kullanıyor olabilir. Bir kontrol edin kasanın arkasına bakıp

Dediklerimi yaptınız mı? BIOS'u güncelleyip xmp profilini açtınız mı?

Görüntü kablosunu anakarttaki girişe mi bağladınız ekran kartındaki mi? Anakarttaki girişe bağladıysanız dahili grafik birimini kullanıyor olabilir. Bir kontrol edin kasanın arkasına bakıp
Görüntü kablosunu ekran kartına bağladım. Bios güncellemeyi yapmayı denedim bir tane dosyayı açmam gerekiyor. .cap uzantılı ama açılmıyor

CPU ve GPU nun kullanım değerlerinin oyun sırasında görünmesi için bilgi ekranının açık olması lazım. Şuradan açabilirsiniz:

1609188131802.png

(Fotoğrafı örnek olarak attım, sizdeki tuşlar farklıdır muhtemelen, ayarlamanız lazım.)

Düzeldi mi sorun?
Kabloyu ekran kartına bağlayınca, nvidia denetmi masası sorunu düzeldi.
Bu arada biosu da güncelledim xmp profili açmadım ama daha
CPU ve GPU nun kullanım değerlerinin oyun sırasında görünmesi için bilgi ekranının açık olması lazım. Şuradan açabilirsiniz:

Eki Görüntüle 805742
(Fotoğrafı örnek olarak attım, sizdeki tuşlar farklıdır muhtemelen, ayarlamanız lazım.)
Bende aynen öyle ayarladım ama o tuşlara bassam bile gözükmüyor oyunda
Düzeldi mi sorun?
Bu arada mercedes reyis sürücüyü güncelleyince arttı baya fps saolasın şu an normal galiba
Chessmaster sana da saolasın
İyi günler

Monitörüne giden görüntü kablosunu ekran kartının arkasındaki girişlere bağla. Sonra şu linkteki Sürücü Güncellemeleri ve Optimal Oyun Ayarları 'yi indir ve kur. En güncel sürücüyü otomatik yükleyecektir zaten. Daha sonra NVIDIA denetim masasını aç ve monitörüne uygun Hertz ayarlamasını yap. Bunları yaptıktan sonra sorunun devam edeceğini zannetmiyorum.

Monitörüne giden görüntü kablosunu ekran kartının arkasındaki girişlere bağla. Sonra şu linkteki Sürücü Güncellemeleri ve Optimal Oyun Ayarları 'yi indir ve kur. En güncel sürücüyü otomatik yükleyecektir zaten. Daha sonra NVIDIA denetim masasını aç ve monitörüne uygun Hertz ayarlamasını yap. Bunları yaptıktan sonra sorunun devam edeceğini zannetmiyorum.
Benim monitör 144hz ama nvidia denetime girince en fazla 75 gözüküyor

Geri
Yukarı