GeForce RTX 3070 OC sistem vs GeForce RTX 2060 OC sistem

MehmetFurkanM

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, aşağıya 2 adet sistem koyacağım. Hangisini almalıyım karar veremedim. (Gönlümden geçen 2060'lı sistem fakat yine de size danışayım dedim.)
3070'li sistem:

01.png

2060'lı sistem:

02.png

Bir bakıp yorumlarsanız sevinirim :) (eğer İtopya'dan 12-13K ya daha iyisini toplayabiliyorsanız atarsanız çok sevinirim :) ) (ASUS olmasa da olur ama ASUS olursa sevinirim)

Arada devasa bir performans farkı var, sıvı soğutma vs. uğraşmayın, 3070 sistemi alıp geçin.

Ama Corsair Vengeance LPX RAM'leri önermiyorum, G.Skill Ripjaws bakabilirsiniz.

Anakartı da şununla değiştirin:

3070'li sistemi öneririm. Ama güç kaynağını 750W yapabilirseniz öneririm. 16 GB RAM'e 919 TL verilmez. Alttaki sistemde B450, üsttekinde B550 var. Kısacası üst daha iyi. Ama 13K bütçeye belki daha iyisi toplanabilir.

Arada devasa bir performans farkı var, sıvı soğutma vs. uğraşmayın, 3070 sistemi alıp geçin.

Haklisiniz 3070 olan kesinlikle alinmali. Bu arada merakimdan soruyorum neden B550 Mortar onerdiniz?

2060 ile 3070'i karşılaştırmak suçtur. İşlemci + anakartı 10400F + Z490 chipset herhangi bir anakart ile değiştirebilirsin. İleri dönük iyi ve F/P bir anakart olsun dersen fiyatları nasıl bilmiyorum ama Z490-A pro/Z490-P/gaming Plus veya daha iyi TUF Z490 veya daha da iyi Z490 GAMING Edge/ Tomahawk olabilir.

tamamdır ona bakayım çok teşekkür ederim :)
Hocam bir fikrim olmayabilir ama bir önerim var. RTX 3070 RTX 2060'a göre çok daha iyi bir kart. Ben olsam 2060 yerine 3070 alırdım ama karar sizde tabii.
fikriniz benim için çok değerli çok teşekkür ederim :)
3070 için her şeyi kısmak mantıksız. Ama bu bütçeye iki sistemden de daha iyi toplarsın.
o fiyata 2060 superli bir sistem topladım isterseniz atabilirim onu da :)
2060 ile 3070'i karşılaştırmak suçtur. İşlemci + anakartı 10400F + Z490 chipset herhangi bir anakart ile değiştirebilirsin. İleri dönük iyi ve F/P bir anakart olsun dersen fiyatları nasıl bilmiyorum ama Z490-A pro/Z490-P/gaming Plus veya daha iyi TUF Z490 veya daha da iyi Z490 GAMING Edge/ Tomahawk olabilir.
onları da bir araştırayım çok teşekkür ederim :)
Eğer sadece İtopya zorunlu değil ise size 2 sistemden de daha iyi bir sistem toplayabilirim o fiyata.
itopyadan olursa iyi olur :)

Geri
Yukarı