Geleceğe ne yatırım yapıyorsunuz?

Ego için söylemiyorum ama şuan dünyanın her yerinde istediğim anda iş bulacak bir CV'ye sahibim. Bunu da ilkokuldan beri ders çalışarak yaptım. O yüzden kendi donanımlarınızı artırın. İngilizcenizi çok iyi yapın, iyi okullara gidin, iyi işlerde çalışın. Ben ortalama zekaya sahip herkesin başarılı olabileceğine inanıyorum.

Tabi şuanda da boş oturmuyorum. Hem şirket projelerinde hem de kendi projelerim üzerinde çalışıyorum ve tamamen AR-GE üzerine yoğunlaştım. Bilgi birikiminiz belli bir seviyeye gelince AR-GE mühendisi olun. State-of-the-art ürün geliştirin. Yapılmış şeyleri nasıl ileriye götürebilirsiniz onu düşünün.

MacBook alıp bir mobil uygulama geliştirme planım vardı ama tam alacakken karantina başladı. Şuan için sipariş de vermeyi düşünmüyorum. Artık yeni model MBPları bekleriz.

Geleceğe yatırım olarak kariyer yapıyorum. Bundan daha iyi bir yatırım yok sanırsam. 5 yılın ardından istediğim yerde olacağım.

Bir ara Almanca öğrenesim vardı, 30'dan sonra işe yarar belki diye. İyi hoş başlayacaktım sonra farklı nedenlerden hevesim kaçtı, kaldı öyle. Şu an da zamanım çok ama yine aynı şekilde hevesim yok. Heves ve istek olmayınca bir işte başarılı olamıyorum ben.
Dostum bence Almanca öğrenmekten zevk alırsın. İyi bir İngilizcen var zaten. Almanca öğrenmen çok daha kolay olacaktır.

Bir ara Almanca öğrenesim vardı, 30'dan sonra işe yarar belki diye. İyi hoş başlayacaktım sonra farklı nedenlerden hevesim kaçtı, kaldı öyle. Şu an da zamanım çok ama yine aynı şekilde hevesim yok. Heves ve istek olmayınca bir işte başarılı olamıyorum ben.

7/24 çalışan bir spor salonuna geçtim. Amacım çok erken kalkıp spor yapıp, işe gitmekti. Böylelikle verimi arttıracaktım, işten sonra yüzmek dışında ağırlık kaldırasım gelmiyordu. Tam her şeyi ayarladım, programı kurdum başımıza korona çıktı, kaldı öyle. Neyse evde de pump'a devam 💪

Biraz da kariyere girelim. Şöyle diyeyim, 3-4 yıl sonrasındaki yükseleceğim konum için şu andan itibaren ''dersime'' çalışmaya başladım. Özellikleri geceleri uykum gelmediğinden bunu değerlendirip bulduğum her dökümanı, makaleyi oturup çeviriyorum, mühim ve işime yarayacak yerleri not alıyorum. Bu yaptığımın ekmeğini birkaç yıl sonra çok iyi yiyeceğimden, şu anlık birazcık cefa çekme zamanı.

Ha bir de işler açılınca birkaç ay düzgün mesai yapıp 5 yıldızlı bir tatil için para çıkarmam gerekiyor. Borsada da altına ve dolara oynamaya devam ediyoruz, böyle şeyler işte... :)
Hocam sizi takdir ve tebrik ediyorum, ne iş yapıyorsunuz acaba?

Dostum bence Almanca öğrenmekten zevk alırsın. İyi bir İngilizcen var zaten. Almanca öğrenmen çok daha kolay olacaktır.
Dediğim gibi bende başarı istek ve özveriyle orantılı işliyor. Düzgün bir program ile başlayıp, aksatmadan çalışırsam halledilmeyecek bir şey değil. Ancak o heves olmayınca da okyanusta kürek çekmek gibi geliyor.

Daha zor şeyleri başarmış biri olarak yine de koyacak bir şey değil tabii ki.

Hocam sizi takdir ve tebrik ediyorum, ne iş yapıyorsunuz acaba?
Teşekkür ederim. Uçakçıyım diyeyim, uçak hakkında her şey :)

Dediğim gibi bende başarı istek ve özveriyle orantılı işliyor. Düzgün bir program ile başlayıp, aksatmadan çalışırsam halledilmeyecek bir şey değil. Ancak o heves olmayınca da okyanusta kürek çekmek gibi geliyor.

Daha zor şeyleri başarmış biri olarak yine de koyacak bir şey değil tabii ki.

Teşekkür ederim. Uçakçıyım diyeyim, uçak hakkında her şey :)

"Uçakları severim, uçakları seven insanları da severim." diye bir lafı vardı sevdiğim birinin.

Ben de kedileri severim, kedileri seven insanları da severim.

Yatırım olarak kedi alacağım sanırım.
500 liraya Kinect'li 1TB Xbox 360 almamı saymazsak tek yatırım ölmemem.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı