Geleceği, insanların ölüm tarihini bilmek mümkün mü?

Bahsi geçen arkadaş, bazı problemler çeken (zihinsel vb...) asosyal olan arkadaşlarımızla falan dalga geçiyor. Bayağı fazla hem de. Telapi yeteneğinin güçlü olduğunu sanmam. Ayrıca bence bu kadar abartılı şeyler söylemezdi bence öyle olsa. Sanırım gerçekten sallıyor. Belki de ıfak tahminlerinin tutması üzerine bu tür yetenekleri olduğunu düşünmeye başlamıştır. Ne diyorsunuz?

Sizin dediğiniz gibi olaylar çok fazla oluyor, ama bu çocuk çok uçmuştu. O yüzden korktum zaten, ilk kez duyduğum için.

Benim de o tarz bildiğim insanlar var, bedduası falan tutan, ama bu konu ile bir alakası yok sanırım.

Güzel bir yöntem, ama bence denemeyeyim. Sonra tahmini tutar falan, oturup kafayı yerim herhalde.
Ben inanmazdım bedduaya falan ama bir bir öldü o evde olan kim varsa. Önce nenemin babası hastalandı ve 2 hafta sonra öldü. 1 ay sonra annesi öldü. Ardından kardeşi Celal, onun ardından kardeşi Yaşar'ın karısı bağırsak kanserinden gitti. 2 sene sonra Yaşar öldü. Daha sonra kız kardeşi Gönül öldü ve hatta ölmeden 1 gün önce nenemi aradı Gönül'ün çocukları, anneme hakkını helal et helallik istiyor dediler nenem '' Hakkımı helal etmiyorum, inşallah hemen ölmez yataklarda sürünür. Bir daha beni arayıp sormayın.'' dedi kapattı telefonu. Bir gün sonra da ölüm haberi geldi. En son ise kardeşi Celal'in karısı Emine kanserden öldü. Nenemle oturup konuşuyorduk geçen gün, görüyor musun Ömür bir tek ben kaldım dedi. Allah beni size bağışladı galiba oğlum dedi. Biz 3 kardeşiz ve anne babam ben 7 yaşımdayken ayrılmıştı babam bizi yatılı okula verdi, annem ise yurt dışına gitmişti. Bizi nenem alıp bu yaşa kadar getirdi. Eğer bir yaratıcı varsa ona teşekkür ederim nenemi bize bağışladığı için. Kendisi 70 yaşında şuan.

Bu tip şarlatan karakterli veletlere inanıp komik duruma düşürmeyin kendinizi. Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki anne beddua etrikten sonra pişman olup tövbe etse, bedduası geçerli olur mu?
Vallahi hocam malesef o kadarını bilmiyorum, yardımcı olamayacağım :) Tekrar söylüyorum arkadaşını da ciddiye almaman gerekiyor. Ben de çocukken hep şeytanın simâsını düşünürdüm acaba nasıldır diye. Düşüne düşüne rüyamda gördüm ve gerçek sanarak 1 ay uyku uyuyamadım. Senin de ruhunun biraz rahatsız olması ciddiye almandan kaynaklanıyor. Umarım daha da inandırmazsın kendini :D Resmen ücretsiz psikolog hizmeti sunduk, sal gayri kendini yahu.

Vallahi hocam malesef o kadarını bilmiyorum, yardımcı olamayacağım :) Tekrar söylüyorum arkadaşını da ciddiye almaman gerekiyor. Ben de çocukken hep şeytanın simâsını düşünürdüm acaba nasıldır diye. Düşüne düşüne rüyamda gördüm ve gerçek sanarak 1 ay uyku uyuyamadım. Senin de ruhunun biraz rahatsız olması ciddiye almandan kaynaklanıyor. Umarım daha da inandırmazsın kendini :D Resmen ücretsiz psikolog hizmeti sunduk, sal gayri kendini yahu.
Cidden hepinize çok teşekkür ediyorum, çok yardımcı oldunuz. İyi ki bu konuyu açmışım. Açmasaydım yüksek ihtimalle hala kötü durumda olurdum. Bir kez daha sizler gibi insanların bulunduğu bir foruma üye olduğum için çok mutlu oldum.

Cidden hepinize çok teşekkür ediyorum, çok yardımcı oldunuz. İyi ki bu konuyu açmışım. Açmasaydım yüksek ihtimalle hala kötü durumda olurdum. Bir kez daha sizler gibi insanların bulunduğu bir foruma üye olduğum için çok mutlu oldum.
Forum kurallarını okuduğumda tekrardan teşekkür mesajı atmak (geri bildirim) yerine beğenmek gerektiğini okumuştum ama bu nazik mesajınıza da ban/kural ihlalini göz ardı ederek alıntı yaptım. Şahsım adına faydam dokunduysa rica ederim. Rahatladıysanız ne mutlu bize, iyi günler dilerim.

Selamlar. Benim bir arkadaşım gelecekten bilgiler verdiğini (ölüm vakti, eğer olacaksa eşin adı kaç harfli, boyu ne kadar vs..) hangi soydan geldiğimizi, (şaman vs) bildiğini iddda ediyor. Ayrıca atalarından kalan haritalardan, bir de yanlış hatırlamıyorsam kitaplardan bahsediyordu. Yakında denize açılıp bahsettiği haritalardaki büyülü eşyaları arayacakmış. (Doğru mu bilmiyorum fakat geçen gün gemi kiraladı, en azından bana böyle söyledi. Yani bu işte ciddi) geçen sene de arkadaşıma kendisinde çok özel şeyler olduğundan bahsetmiş ve yakında siz de öğreneceksiniz demiş. Elinde değişik kolyeler vs var.

Bu arkadaşım geçen gün yanımdan geçerken bana "dikkat et" dedi. Yanına gidip neden diye sorduğumda tavrımdan biraz korktu ve bana "yakında ölebilirsin" dedi. Daha sonra da, tekrar neden diye sorduğumda yine korkak bir tavırla, "ne bileyim, öyle bir tipin var, baksana, ruhunun yüzde 85'i çekilmiş resmen" dedi. O günden beri içim içimi yiyor. Mutlu olamıyorum. Her an ölüm korkusu var içimde, sanki yakın bir zamanda öleceğim gibi hissediyorum, çok korkuyorum. Kendimde değilmişim gibi sanki, o kadar korkuyorum. Başkalarına da bu tarz şeyler söylemiş, ve hala pat diye söylemeye devam ediyor, kaçık yok, fakat ben hariç herkes bunları deli saçması olarak görmüş. Cidden böyle bir şey olabilir mi, insan böyle bir güce sahip olabilir mi, peygamberler bile sahip değilken? 3 harflilerle temasa geçerek, ya da cidden gizli kitaplarla bunu başarıyor olabilir mi? Korkmalı mıyım? Biliyorum, gaybın anahtarı yalnızca Allah'ta'dır, fakat yine de korkuyorum işte. Söylediklerinin neredeyse hepsi doğru çıkıyormuş kendisinin dediğine göre.

Bu arada geçen gün elinde eski bir kitap gördüm, en azından sayfaları eskimişti, bayağı tırstım. İnanamalı mıyım bu arkadaşa? Yanında ona inanan ve yine bahsettiğim arkadşın dediğine göre ondan eğitim gören birisi var. Gözümle gördüğüm kafrıyla da cidden bu konuları konuşuyorlar sürekli. Bu da bu arkadaşa inanmamı sağladı. Sağlıklı, ağır bir hastalık vs geçirmeyen bir insanın ölüm tarihi yaklaşık olarak bile olsa bilinebilir mi (ne kadar uzak olduğu mesela. Örneğin 3 yıl sonra falan mı yoksa birkaç ay mı?) Gelecek önceden görülebilir mi?

Ben müslümanım, ve bu konunun bilimsel değil de, daha ruhani bir konu olduğunu düşünüyorum. İsteyen bilimsel, isteyen dini cevap verebilir, ama dini cevaplar tahmin edeceğiniz üzere bu konuda beni daha çok tatmin edecektir.

Bilinemez. Çünkü insanın ölümüne yol açan trliyonlarca faktör var abartmıyorum bile. Cidden bir insanın ölümünü bilmek aşırı detaylı bir iş. Vücta dokunan bir toz bile faktörlerden biri soluduğumuz oksıjen bile vucudumuzun bile onemsemeyecegı kadar az bır zarar verıyor çünkü yasadıgımız dunyada artık oksıjen bıle 4 dörtlük değil daha saysam metin yetmiyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı