Geleceği olan bölüm önerisi

Yazılım mühendisliğinin önünün açık olacağını düşünüyorum.

Ustam herkes yazılım diyor bu yüzden herkes o alana yürüyor ben o yüzden yazılım derken artık duraksıyorum.

Burada vereceğiniz tavsiyeler olursa iyi olur çünkü bende sizin tavsiyeleriniz üzerine yürüyeceğim. Aklımda hiçbir şey kalmadı yazılım istiyorum ama bu gidişle 5 sene içerisinde herkes yazılım dediğinden mesleğin geleceğini de düşünüyorum. Sanki bayağı sıkıntılı geçecek gibi düşünür oldum.

Son düzenleme:
Ustam herkes yazılım diyor bu yüzden herkes o alana yürüyor ben o yüzden yazılım derken artık duraksıyorum.

Burada vereceğiniz tavsiyeler olursa iyi olur çünkü bende sizin tavsiyeleriniz üzerine yürüyeceğim. Aklımda hiçbir şey kalmadı yazılım istiyorum ama bu gidişle 5 sene içerisinde herkes yazılım dediğinden mesleğin geleceğini de düşünüyorum. Sanki bayağı sıkıntılı geçecek gibi düşünür oldum.

Yazılım bilen herkesin yazılım mühendisi kadar kabiliyetli olduğunu düşünmüyorum. Bununla alay eden mühendislik ögrenciler gördüm bu forumda.

Herkesin yazılım demesi bir anlam ifade etmiyor. Bölümü kazanmak mesele. 2024 itibari ile "diplomaya gerek yok, okumadan da yazılımcı olunur" furyası bitti zaten, şirketler işe alımlarda diplomayı en önemli eleme yöntemi olarak kullanıyor. 4 yıllık örgün yazılım bölümü okumadığın sürece birçok şirket için ön elemede elenirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı