Geleceği olan bölüm tavsiyesi

Sizce hangisi daha iyi?

• Oy verenlerin toplamı
    30

Mefadu

Hectopat
Daha fazla  
İyi bayramlar dilerim. Sayısal öncelikli olmak üzere gelecekte iyi getirisi olacak bir bölüm istiyorum. Biyoloji ile aram olmadığı için sağlık bölümlerine biraz soğuk bakıyorum. Etrafımdaki insanlar mühendislik tavsiye ediyor. Sizce iyi bir üniversitede okunursa bu mesleğin geleceği var mıdır? İşsiz kalma tehlikesi ne durumdadır? Bilgisayar ve yazılım mühendisliğine yakın bakıyorum. İyi bir bilgisayar mühendisliği ile tıp puanları hemen hemen aynı. Çok iyi bir üniversitede tıp okumayıp da çok iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumak sizce nasıldır? Bazı insanların gözünde doktor mühendisten daha prestijli olduğu için tıp okumak varken mühendislik seçmeyi saçma buluyorlar. Her türlü tavsiyeye açığım.

Bence Mühendislik okuyun. Yıllardır bize Doktor olun, Tıp okuyun diye diye Tıp'dan soğuttular. Ha bide biyolojiyi sevmiyorum o da var. Aslında sizin zevkleriniz ile alakalı. Sizin hayatınızı bizim seçmemizin iyi olacağını sanmıyorum.

İyi bir üniversite her zaman iyidir. Bence tıp için güzel bir okul daha iyi olur. Çünkü iyi hastaneler samsun üniversitesi'nde okuyan öğrenci yerine odtü'de eğitim gören birini tercih ederler. Bence tıp daha iyi. Hem insanlara yardım ediyorsunuz, başınıza bir kaza gelse avantajlı olacaksınız. Üstelik uzman doktorluk (6+2 sene) okursanız mükemmel olur.

İyi bir üniversite her zaman iyidir. Bence tıp için güzel bir okul daha iyi olur. Çünkü iyi hastaneler samsun üniversitesi'nde okuyan öğrenci yerine odtü'de eğitim gören birini tercih ederler. Bence tıp daha iyi. Hem insanlara yardım ediyorsunuz, başınıza bir kaza gelse avantajlı olacaksınız. Üstelik uzman doktorluk (6+2 sene) okursanız mükemmel olur.
Hocam yanlışınız var. 1. ODTÜ'de tıp yok. 2. Doktorluk hazırlıkla birlikte 7 sene, uzmanlık ise ekstra olarak dallara göre 4-6 yıl arası değişiyor.

Hocam yanlışınız var. 1. odtü'de tıp yok. 2. doktorluk hazırlıkla birlikte 7 sene, uzmanlık ise ekstra olarak dallara göre 4-6 yıl arası değişiyor.

Odtü olayı aslında örnek içindi. İyi üniversite daha iyi demek istedim. Ben yanlış anlamışım o zaman, ben uzmanlık ile 8 sene sanıyordum. Eyvallah hocam, sağ olun.

Odtü olayı aslında örnek içindi. İyi üniversite daha iyi demek istedim. Ben yanlış anlamışım o zaman, ben uzmanlık ile 8 sene sanıyordum. Eyvallah hocam, sağ olun.
Ben de ODTÜ'yü örnek olarak verdiğinizi düşünmüştüm. Bir yanlışlık olmaması amacıyla düzeltmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı