Geleceğim hakkında endişeliyim

kuanbey

Hectopat
Makaleler
2
Henüz daha 14 yaşındayım ancak hayatım hakkında ciddi endişelerim var. Ülke yönetimi berbat sınırda ki insanlar merhaba bile demeden ülkeye giriş yapabiliyor. Alım gücü desen zaten yok. Sabiha Gökçen lisesinin uçak motor bölümünü kazandım. Üniversitesini okur isem gerekli belgeleri aldığımda istediğim gibi yurtdışına seyehat edebiliyormuşum sanırım ancak bu olaylara daha 8-10 sene var. Bu sistem değişmez ise 3-4 seneye iç savaş çıkabilir hatta çıkabilir değil bence çıkacak. Ülkede 5 milyondan fazla hali hazırda suriyeli var birde afganlar geliyor. Ee, nerede benim geleceğim? Şimdi bir iç savaş çıksa ölüp gitsem 8 senelik eğitim hayatıma yazık değil mi? Ülke cahil dolu cahileştirilmeye de devam ediliyor. Daha kendi akrabam herşey Allah'tan diye söyleyip hiçbir aşı yaptırmıyormuş. Yenidoğan çocuğu var bir tane aşısı yok. Ne olacak bu halimiz dostlar? Ülkenin hali ortada zaten. En son bir bakan IBAN ile yardım istemişti sanırsam nereye gidiyor vergilerim? Gerçekten sorulması gereken çok soru var ama en büyük soru Türkiye 2030'lu yılları görebilecek mi? Bence bu gidişle 2025'i görmemiz bile zor.

Geri
Yukarı