PS4 hakkında endişeliyim

xCheesy99

Decipat
Makaleler
2
Yer
Sweet Home Alabama
Ekim ayında bir PS4 aldım, ilk kez dokundum bir PS4'e ve mutlu oldum fakat 2-3 senesi kaldığını duyunca çok üzüldüm ve canım çekmiyor. Oynamak istemiyorum. PS5 alma ihtimalim düşük, yaşadığım ülke Kıbrıs benim ve PS5 burada 13 bin TL. Avustralya'da yaşayan akrabalarım ülkeye gelmeyi düşünmüyor zaten çok uzak. Başka bir akrabam yok ülke dışı. FPS falan grafik falan umurumda değil ama oyunların çıkmaması, desteğin kesilmesi beni öyle bir üzer anlatamam. Şimdi PS3 gibi konsolu sokacaksınız araya haklısınız halen daha gideri var güzel konsol ama ben bu cihazı güncel bildiğim için alıp elimde kalmasını istemezdim. 2-3 sene bence çok kısa. 4-5 yıl gitse iyi olurdu ama teknoloji aşırı hızlı ilerliyor. İçimi dökmek istedim. Arkadaşlarımın bazıları 4 bin TL verip PC alacak fakat benim elde olan bir bilgisayarım var. Belki bir şeyler yaparım bir işe girerim geliştiririm donanımını diye sistemimi yazıyorum. i3 3210, Everest PSU, HD 5570, 500 GB HDD. Her parçası ayrı çöp.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok takmayın. 2015 senesinde bir hevesle PS4 almıştım ancak şu an 6-7 oyunum var toplamda ve desteğinin kesilecek olması gram canımı sıkmıyor. Bilgisayarım kötü olsa bile. Şu an popüler PS3 oyunları hala oynanıyor online olarak. Canınızı sıkmayın.

Hocam bende PS3 var ve GTA5 alacağım. İşte bu kadar yeni ve teknoloji bu kadar ileri. 7 yıl önce çıkan oyun şu an deliler gibi satıyor ve en eski konsollardan birinde var. Teknolojinin hali bu.

Para biriktirin, PS4'ünüzü satın. Güncel bir konsol alın, XSX, PS5 gibi. PS4 şu an da jet motoru gibi çalışıyor güncel oyunları oynamaya çalışırken. Yükleme süreleri de cabası.

2019 yılında aktif PS4 kullanıcısı sayısı 100 milyondu. 2020 yılında karantina yüzünden bu sayılar 200 milyona yaklaşmış olsa, bu kullanıcıların bir bölümü de PS5'e geçmiş olsa en kötü 140-150 milyon aktif PS4 sahibi vardır.

Çoğu oyun firması, anlaşmalar yüzünden 150 milyon kullanıcıya sahip bir konsolu boş bırakmaz. Ben PS4'iün en fazla 4-5 yıl ömrü kaldığını düşünüyorum.

2019 yılında aktif PS4 kullanıcısı sayısı 100 milyondu. 2020 yılında karantina yüzünden bu sayılar 200 milyona yaklaşmış olsa, bu kullanıcıların bir bölümü de PS5'e geçmiş olsa en kötü 140-150 milyon aktif PS4 sahibi vardır.

Çoğu oyun firması, anlaşmalar yüzünden 150 milyon kullanıcıya sahip bir konsolu boş bırakmaz. Ben PS4'iün en fazla 4-5 yıl ömrü kaldığını düşünüyorum.
Yani 4-5 sene daha gider mi?

Geri
Yukarı