Gelecek Kaygısı ve Mutluluk

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Belki 1 saniye sonra yaşayacağımız belli değil ama herkesin içinde az veyahut çok, geçim ve gelecek kaygısı vardır. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şahsen ben babamın şirketi olmasına rağmen okulumu bitireceğim, bu devirde kimseye güvenmemek lazım. Ama ilerleyen yıllarda ne olur tahmininiz ve düşünceleriniz nelerdir? Ve mutluluk, mutluluğu nasıl elde edebiliriz?

Mesaj kasmak için yeterli bir sebep. :)
Hayır, hiçbir şekilde mesaj sayımı arttırmak için mesaj yazmıyorum. Bu yazdığımı zaten anlayanlar vardır ama siz anlamadığınız için burada anlattıklarımızla hiçbir şekilde mutluluğu tam ve gerçek olarak sağlayamazsınız. Dediğimi yanlış anlamayın ama bu herkes için geçerlidir, sadece anlamayanlar için geçerli değildir. Yani kısaca söylemek gerekirse; başkalarından aldığınız öneriler ile tam ve gerçek olarak mutluluğu sağlayamazsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, hiçbir şekilde mesaj sayımı arttırmak için mesaj yazmıyorum. Bu yazdığımı zaten anlayanlar vardır ama siz anlamadığınız için burada anlattıklarımızla hiçbir şekilde mutluluğu tam ve gerçek olarak sağlayamazsınız. Dediğimi yanlış anlamayın ama bu herkes için geçerlidir, sadece anlamayanlar için geçerli değildir. Yani kısaca söylemek gerekirse; başkalarından aldığınız öneriler ile tam ve gerçek olarak mutluluğu sağlayamazsınız.

Başkaları değil, diğer üyelerin bu konu hakkında düşüncesini ve fikrini almak diyorum ben buna. :)

Başkaları derken Sosyal üyeleri de dahil herkesi kastediyorum.

Buradaki üyelerimizin düşünceleri ve fikirleri bana göre sokaktaki insanlardan daha farklı, onlarda sokakta ki bir insan ama arada ince bir çizgi var elbet. Yani öneri almak değil üyelerin varsa yorumu düşüncesi ve fikri. Ama öneri de denilebilir kim ne demek isterse desin, maksat yardımlaşma ve bilgi edinmek. Ve huzursuzluk, mutsuzluk gerçekten çok sıkıntılı bir iş. Allah yardımcımız olsun.. :)

Buradaki üyelerimizin düşünceleri ve fikirleri bana göre sokaktaki insanlardan daha farklı, onlarda sokakta ki bir insan ama arada ince bir çizgi var elbet. Yani öneri almak değil üyelerin varsa yorumu düşüncesi ve fikri. Ama öneri de denilebilir kim ne demek isterse desin, maksat yardımlaşma ve bilgi edinmek. Ve huzursuzluk, mutsuzluk gerçekten çok sıkıntılı bir iş. Allah yardımcımız olsun.. :)

Bende Sosyal üyelerinin yorumlarının diğerlerine göre daha doğru olduğunu düşünüyorum ama her konuda değil. Ek olarak mutlu olmak en başta geçmişte yaşadıklarınıza ve gidişatınıza bağlıdır, bunu değiştirebilirsiniz ama elbet bir yerde değişiklik olacaktır. :)

Babanızın şirketi olduğu için kaygılarınız var :rolleyes:
Gidin fakir bir aileye de bir sorun, size yarına "Allah kerim" diyecektir.
Boş verin böyle kaygıları, siz, kimsenin canını yakmadan çaba gösterdikten sonra zaten elinizdekinden olmayacaksınız.

İleri marş...

Bu arada, kimseye güvenemeyene de güven olmaz (n)

Bu arada, kimseye güvenemeyene de güven olmaz (n)

Geçmişte güvenipte yaşadığı sorunlar yüzünden diğerlerine de güvenmiyor, bu nedenle ilk başta başkasından güven bekliyor olabilir.Ayrıca daha önce internette ilk hep ben güvendiğim için çok sorun yaşadım, artık bu şekilde şeyler yapmaktan çekinir hale geldim. Yalnız gerçek hayatta bu durum herkes için geçerli değil. :/

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı