Gelen şantaj mailinde nasıl bir yol izlenmeli?

İskah

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşımın mailine geldi. Bana bayağı oltalama maili geldi ancak görüşlerinizi almak istedim. Ne yapmalıyız? Sizin mailinizden gönderdim diyor ancak ben baktığımda ayrı mail olduğunu gördüm sadece konuya bizim maili yazmış. Ayrıca hiçbir delili vs. de yok.

1716639715706.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, arkadaşımın mailine geldi. Bana bayağı oltalama maili geldi ancak görüşlerinizi almak istedim. Ne yapmalıyız? Sizin mailinizden gönderdim diyor ancak ben baktığımda ayrı mail olduğunu gördüm sadece konuya bizim maili yazmış. Ayrıca hiçbir delili vs. de yok.

Eki Görüntüle 2204224

Cevap bile verme geç hiçbir şey olmaz.

Spam işaretleyebilirsiniz. Pegasus yazılımını kullandığını söylemiş. 😂 Pegasus yazılımı devletlere satılan bir virüs ve milyon dolar değerinde. Geçtiğimiz yıllarda gündem olmuştu. Kısacası oltalama maili. Ayrıca cihazlara yükleme yoluyla değil zero click olarak çalışıyor yani sizinle etkileşime geçmeden yazılım hatası üzerinden çalışan bir virüs.

Son düzenleme:
Aynı mailin hemen hemen aynısı bana da aynı tarihte gönderilmiş fakat bana gelen benim kendi mail adresimden. Gelen mail adresi ve konu kısmında mail adresim yazıyor, gereksiz klasörüne düşmüş. Öyle video olayı falan yok zaten ama benim korktuğum şey maili hacklemiş olmaları. Seneler önce kullandığım bir şifremi yazmış. Anlam veremedim bu duruma. Şifremi değiştirdim. Doğrulama seçeneklerini ayarlayamadım ne yazık ki.. Microsoft'tan telefon numarama gelmesi gereken mesaj gelmiyor..

Yeni konular

Geri
Yukarı