Gelen ses coil whine sesi midir?

görkemyy

Decapat
Daha fazla  
RAM
2 × 8 16gb gskill ram
SSD veya HDD modeli
1 tb crucial p3 plus ssd
Ekran kartı
Xfx rx 6700
Anakart
Asus Prime H610m-k
İşlemci
I5 12400f
1. videodaki ince ses neden geliyor, nereden geliyor bilmiyorum. 2. videoda normal boşta masaüstünde duruyor. Cevaplarsanız çok sevinirim merak içerisindeyim.

1. videodaki ince ses neden geliyor, nereden geliyor bilmiyorum. 2. videoda normal boşta masaüstünde duruyor. Cevaplarsanız çok sevinirim merak içerisindeyim.

Video gelmedi, atacağım.

Video gelmedi, atacağım.
Az kaldı videoya.

Video gelmedi, atacağım.

Az kaldı videoya.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video gelmedi, atacağım.

Az kaldı videoya.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevaplarınızı ve yardımlarınızı/önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleme:
Bu sesin bir zararı yok. Garanti kapsamında değiştirilip değiştirilmeyeceği ise tamamen garantinin insiyatifine kalmış. Bazıları değiştiriyor ama bazıları değiştirmiyor.

Undervolt yapıp hem kartın daha serin çalışması, hem de cw sesinin giderilmesi sağlanabilir.

Bu sesin bir zararı yok. Garanti kapsamında değiştirilip değiştirilmeyeceği ise tamamen garantinin insiyatifine kalmış. Bazıları değiştiriyor ama bazıları değiştirmiyor.

Undervolt yapıp hem kartın daha serin çalışması, hem de cw sesinin giderilmesi sağlanabilir.
Anlıyorum, teşekkür ederim.

Peki ne yapabilirim? Değiştirsem GPU'yu?
Sendekine ben cw bile diyemem. Ta kasanın içine girmişsin. Boştayken, hafif bir seste dahi duyulmayacak bir düzeyde. Kartın çalışmasına engel değil. Değiştirsen dahi yeni gelecek kartta da bu sesten olma ihtimali yüksek. Hatta belki de daha fazla ses çıkartan bir şey gelecek şansına.

Sendekine ben cw bile diyemem. Ta kasanın içine girmişsin. Boştayken, hafif bir seste dahi duyulmayacak bir düzeyde. Kartın çalışmasına engel değil. Değiştirsen dahi yeni gelecek kartta da bu sesten olma ihtimali yüksek. Hatta belki de daha fazla ses çıkartan bir şey gelecek şansına.
O şans bende var. O zaman ileriki zamanlarda duruma göre mi hareket etmeliyim?

O şans bende var. O zaman ileriki zamanlarda duruma göre mi hareket etmeliyim?
Duruma göre hareket edilecek bir şey yok. 2 yıl içinde ses çok rahatsız edici bir seviyeye gelirse garantiyle iletişime geçersin. Ha belki de ses yok oladabilir. Ama artarsa ilk başlarda böyle değildi sonradan çok fazla arttı diyip durumu izah edersin.

Geri
Yukarı