Gelen SMS dolandırıcılık mesajı mıdır?

Çok fazla ezber konuşan var gördüğüm kadarıyla.
Yok ürünü çizip de yolluyorlarmış yok bilmem bozup yolluyorlarmış hak talep edemiyormuşsun vs..

Hiçbir şey bilmiyorsanız ''elden'' satışını yapın.
Param güvende ile birçok ürününüzü satabilirsiniz.
Get ilanı da araç aksesuarları için geçerli diye biliyorum, hak hukuk konuları her ikisi içinde aynı oluyor.

* Ptt den tutanak yazdırıyorsunuz,
* Sahibinden için ürünü göndermeden önce video gönderiyorsunuz.
* Mesaj geçmişinizi ''numara görünecek'' şekilde screenshot alıp yedekliyorsunuz.
* En küçük üçkağıt durumunda sahibinden'e gönderiyorsunuz ve eğer sağlıklı bir şekilde kendinizi garantiye alırsanız kimsenin sizi dolandıramayacağını söyleyebilirim.

Sahibinden de bu gibi saçma işler de oluyor tabii ki adam dolandırmaya çalışıyor vs ...
Direkt sahibinden'i arayıp şikayet ediyorsunuz ve kişiyi de engelliyorsunuz.

Öyle size, bana eposta ver ya da yatırdım ücreti diyenlere de inanmayın. Forumdasınız ve her türlü istişareyi yapıyorsunuz. Bu gibi durumlara düşmemek için yine istişare edebilirsiniz. Bunda tabii ki hiçbir sakınca yok. Ama körü körüne inanıp da o kişilere para yollayıp tuzağa düşüyorsanız diyecek birşeyim yok.

Yok ürünü çizip de yolluyorlarmış yok bilmem bozup yolluyorlarmış hak talep edemiyormuşsun vs.

Hiçbir şey bilmiyorsanız "elden" satışını yapın.
Param Güvende ile birçok ürününüzü satabilirsiniz.
Get ilanı da araç aksesuarları için geçerli diye biliyorum, hak hukuk konuları her ikisi içinde aynı oluyor.

* PTT'den tutanak yazdırıyorsunuz,
* Mesaj geçmişinizi "numara görünecek" şekilde screenshot alıp yedekliyorsunuz.
* En küçük üçkağıt durumunda Sahibinden'e gönderiyorsunuz ve eğer sağlıklı bir şekilde kendinizi garantiye alırsanız kimsenin sizi dolandıramayacağını söyleyebilirim.

Sahibinden de bu gibi saçma işler de oluyor tabii ki adam dolandırmaya çalışıyor vs...
Direkt Sahibinden'i arayıp şikayet ediyorsunuz ve kişiyi de engelliyorsunuz.

Öyle size, bana e-posta ver ya da yatırdım ücreti diyenlere de inanmayın. Forumdasınız ve her türlü istişareyi yapıyorsunuz. Bu gibi durumlara düşmemek için yine istişare edebilirsiniz. Bunda tabii ki hiçbir sakınca yok. Ama körü körüne inanıp da o kişilere para yollayıp tuzağa düşüyorsanız diyecek bir şeyim yok.

PTT'ye gittiğimde ürünün içerisinde olduğunu ve bunun için tutanak tutulması gerektiğini mi söylemem gerekiyor?

Yok ürünü çizip de yolluyorlarmış yok bilmem bozup yolluyorlarmış hak talep edemiyormuşsun vs.

Hiçbir şey bilmiyorsanız "elden" satışını yapın.
Param Güvende ile birçok ürününüzü satabilirsiniz.
get ilanı da araç aksesuarları için geçerli diye biliyorum, hak hukuk konuları her ikisi içinde aynı oluyor.

* PTT'den tutanak yazdırıyorsunuz,
* Mesaj geçmişinizi "numara görünecek" şekilde screenshot alıp yedekliyorsunuz.
* En küçük üçkağıt durumunda Sahibinden'e gönderiyorsunuz ve eğer sağlıklı bir şekilde kendinizi garantiye alırsanız kimsenin sizi dolandıramayacağını söyleyebilirim.

Sahibinden de bu gibi saçma işler de oluyor tabii ki adam dolandırmaya çalışıyor vs...
Direkt Sahibinden'i arayıp şikayet ediyorsunuz ve kişiyi de engelliyorsunuz.

Öyle size, bana e-posta ver ya da yatırdım ücreti diyenlere de inanmayın. Forumdasınız ve her türlü istişareyi yapıyorsunuz. Bu gibi durumlara düşmemek için yine istişare edebilirsiniz. Bunda tabii ki hiçbir sakınca yok. Ama körü körüne inanıp da o kişilere para yollayıp tuzağa düşüyorsanız diyecek bir şeyim yok.

Ağır top detaylı bilgi geldi hocam ama yine de riskli diye biliyorum burada konularda da okumustum inceleme gibi bir şey vardı ihtiyatli davranmak daha iyi ugrasma riskine girmek istemezdim şahsen.

PTT'ye gittiğimde ürünün içerisinde olduğunu ve bunun için tutanak tutulması gerektiğini mi söylemem gerekiyor?
Evet onlar da tutanağa senin vermiş olduğun bilgileri ekliyorlar, temizdir bilmem ne falan yazıyorlar ve müdür de immzalıyor ya da müdür vekili...Hatta bunun için ptt ye gitmen bile gerekmiyor. Dilersen tutanağı telefonla ulaşıp da evine de göndertebilirsin.

Ağır top detaylı bilgi geldi hocam ama yine de riskli diye biliyorum burada konularda da okumustum inceleme gibi bir şey vardı ihtiyatli davranmak daha iyi ugrasma riskine girmek istemezdim şahsen.

Riske girmemende sakınca yok senin tercihin elbette ama milyonluk araçlar satan çok fazla arkadaşım var ve hepsi de ''elden'' görüşüp hallediyorlar takdir edersin ki :) Bu bütün ürünler için geçerli bu arada.

Büyük örnek verdiğime bakma sakın...
O konuyu ben okudum fazla kasvetli bir yazı o yazı. Gel gelelim, güzel şeylerden bahsetmiş :)

Geri
Yukarı