Geleneksel tıraş jiletli ustura önerisi

DwightSchrute

Femtopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, geleneksel tıraş dünyasına giriş yapmak istiyorum. Daha önceden çift taraflı ustura kullandım. Ama şimdi tam bir ustura kullanmak istiyorum (tam ustura deyince çelik ustura gelebilir aklınıza fakat ona imkanım yok), bu yüzden jiletli usturaları araştırıyorum. 2 tane seçenek var önümde birincisi bu ikincisi de bu ürün. Bu ürünlerden birini kullanan veya bu markalardan herhangi bir ürün bulunduranların tecrübelerini, genel olarak geleneksel tıraş hakkında da görüşlerinizi soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Jileti yandan tırnağımızla ittirdiğimiz usturada yaprak jilet tam içeri ittirilmezse ustura yüzümü çizer fakat, kilitli usturalarda (shavette) da mı yüzümü çizerim? Bu arada jiletli tıraş makinesi önerin için teşekkür ederim fakat benim gözüm usturada.
Bunu bazı bölgelerde kullanmak cinsiyet değişimine sebep olabilir aman dikkat :D
:D yok hayır yüzümde kullanacağım sadece. Sakal yerine tüy çıksa bile her gün tıraş oluyorum bana kişisel disiplinin bir parçası gibi geliyor.

Suratına süreceğin jilet ile vücuduna süreceğin jilet için satılan farklı ürünler var.
🙄
Attığınız ürünü ben vücut kılları için kullanıyorum. Klasik jiletler almıyor kılları :D
Jileti yandan tırnağımızla ittirdiğimiz usturada yaprak jilet tam içeri ittirilmezse ustura yüzümü çizer fakat, kilitli usturalarda (shavette) da mı yüzümü çizerim? Bu arada jiletli tıraş makinesi önerin için teşekkür ederim fakat benim gözüm usturada.

:D yok hayır yüzümde kullanacağım sadece. Sakal yerine tüy çıksa bile her gün tıraş oluyorum bana kişisel disiplinin bir parçası gibi geliyor.
Çok fazla traş olma. Her jilet vurduğunda sakalın gürleşir. 2-3 gün aralıklarla traş ol.

Attığınız ürünü ben vücut kılları için kullanıyorum. Klasik jiletler almıyor kılları :D

Çok fazla traş olma. Her jilet vurduğunda sakalın gürleşir. 2-3 gün aralıklarla traş ol.
Vay be aramızda kaç yaş vardır ve biz burada oturmuş tıraştan konuşuyoruz. Kendimi bi garip hissettim :) teşekkürler önerin için ama ben yine de her gün olmaya devam edeceğim.

Vay be aramızda kaç yaş vardır ve biz burada oturmuş tıraştan konuşuyoruz. Kendimi bi garip hissettim :) teşekkürler önerin için ama ben yine de her gün olmaya devam edeceğim.
Surattakileri makine ile alman iyi olur, jilet vurdukça sakallar göz hizasına doğru çıkmaya başlıyorlar.
Ailenden iyi genleri almışsın ne diyelim başka? 😂

Ustura kullanmadım fakat ben geleneksel tıraşa başlangıç için "Wilkinson Sword Classic" öneririm. Uygun fiyatlı ve agresif olmayan bir manuel makine.

Surattakileri makine ilenalman iyi olur, jilet vurdukça sakallar göz hizasına doğru çıkmaya başlıyorlar.
O konuda çok haklısın ona ben de dikkat ediyorum. Benim yanağımda da tüy var, fazla belli olmuyor ama kafama takıyorum. Hiç jilet vurmadım daha çok çıkmasın diye sadece bir kere berber makineyle aldı. Ama YouTube'ta herkes kafasına göre alıyor jiletle ben de anlamadım...
Ustura kullanmadım fakat ben geleneksel tıraşa başlangıç için "Wilkinson Sword Classic" öneririm. Uygun fiyatlı ve agresif olmayan bir manuel makine.
Teşekkürler önerin için.

Geri
Yukarı