Geliştirici seçenekleri kapanınca OEM ile kilit açma kapanıyor

Yer
türkiye
Daha fazla  
Başlıkta dediğim gibi geliştirici seçenekleri kapanınca OEM ile kilit açma kapanıyor.
Eskiden olmazdı bu sorun geliştirici seçeneklerini kapasam bile OEM açık kalırdı.
Custom ROM olduğu için OEM'in açık olması gerekiyor.
Kaparsam "FRP unlock by Custom binary" hatası alıyorum.
Kullandığım ROM: Refined Note 8 (Galaxy Note 8 yazılımı)
Android 7.1.1

Normal. Geliştirici seçenekleri ayarını kapatırsanız OEM kilit açma ayarı da kapanır. Yazılım orijinal değilse cihazınız açılmaz. Telefona orijinal ROM yükleyip cihazınızı olduğu gibi kullanabilirsiniz. Başka çaresi yok.

Normal. Geliştirici seçenekleri ayarını kapatırsanız OEM kilit açma ayarı da kapanır. Telefona orijinal ROM yükleyip cihazınızı olduğu gibi kullanabilirsiniz.

Biliyorum ama stock ROM'da Custom roma göre daha fazla hafıza dolu oluyor ve Custom ROM'da stock ROM'da olmayan özellikler var.
16 GB hafıza ile zor oluyor.

@dArKaLoNe00568964, OEM kilit açma ayarı kapalıyken ve cihazda özel yazılım yüklüyse cihaz açılmaz. Olursa orijinal yazılım yüklenip kurtulabilir.

Geliştirici seçenekleri kapanınca OEM kilit açma ayarı kapanması standarttır. Kapatmayacaksınız, yapacak bir şey yok.

oem kapanırsa alırım almamak için kapamadım dedim
kaspersky kullanıyorum ve o geliştirici seçenekleri kapalı olsun istiyor
bende kapayınca oem de kapanıyor kapanmasın diye ne yapabilirim dedim

oem kapanırsa alırım almamak için kapamadım dedim
kaspersky kullanıyorum ve o geliştirici seçenekleri kapalı olsun istiyor
bende kapayınca oem de kapanıyor kapanmasın diye ne yapabilirim dedim
Telefonda antivirüs kullanmak neden? Çok mu mantıklı iş yapıyorsun yani. Kaspersky tabi ki geliştirici seçenekleri kapalı olsun isteyecek. Cihaz üreticileri bile açmamızı istemiyor ki. Yoksay geç. Yoksayamıyorsan Kaspersky'ı kaldır da boşu boşuna telefonunu sömürmesin.

Geri
Yukarı