Çözüldü Geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açma yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

1Mehmet_Bey

Centipat
Daha fazla  
Sorunum başlıkta yazıyor zaten. Telefona root atıp stock ROM'a dönmeye çalışıyorum. Telefon olabilecek her türlü sorunu önüme sunuyor.

20240202_113737.jpg

20240202_113741.jpg

GitHub'da root atmanın kolay yolunu gördüm. Magisk.APK dosyasının uzantısını Magisk.ZIP yapıp TWRP üzerinden flaşlıyormuşuz. Onu yapayım dedim bu sefer de TWRP'de dosya isimleri şifrelenmiş gibi görünüyor.

20240202_113834.jpg

TWRP'yi yeniden kurayım dedim, Odin telefonu görmüyor (her zaman olduğu gibi). Samsung Driver'ını tekrar kurdum işe yaramadı. Minimal ADB and Fastboot kurdum işe yaramadı. 15 second ADB installer denedim sistem belirtilen yolu bulamadı yani cihazı algılamadı. Ne yapacağımı şaşırdım. En son ağustos ayında stock ROM'dan Project Elixir diye bir Custom ROM'a geçmiştim ve aynı sorunları yaşamıştım, stock ROM'u 5 parçalı olarak kurunca düzelmişti. Şu anda stock ROM'a geri dönmeye çalışıyorum ancak Odin telefonu görmüyor. Samsung driver, ADB falan işe yaramıyor. Bu Custom ROM'da kaldım. Bir yanlışım varsa düzeltin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. OEM kilidi Custom ROM'larda görünmez. O yüzden göremiyorsun ki zaten Custom ROM'da olduğun için OEM kilit açık olmalı.
TWRP'deki şifreye gelirsek telefonun şifresini kaldırıp dene. Olmazsa şifrelemeye uyumlu TWRP kurmaya çalış. Odin için bakıyorum. Birazdan paylaşacağım.

Üstelik neden root atıp dönmeye çalışıyorsun ki? Download moddan döneceksin.

Öncelikle geçmiş olsun. OEM kilidi Custom ROM'larda görünmez. O yüzden göremiyorsun ki zaten Custom ROM'da olduğun için OEM kilit açık olmalı.
TWRP'deki şifreye gelirsek telefonun şifresini kaldırıp dene. Olmazsa şifrelemeye uyumlu TWRP kurmaya çalış. Odin için bakıyorum. Birazdan paylaşacağım.

Üstelik neden root atıp dönmeye çalışıyorsun ki? Download moddan döneceksin.
Telefonda şifre yok. Root olayına gelirsek Ağustos ayında bu custom ROM'a geçerken root atmayı unuttum ve telefon vb.meta ile ilgili hata verdi ve telefon 1.5 gün işlevsiz kaldı. Ben de belki aynı sorun ile yine karşılaşırım, ne olur ne olmaz işimi sağlama alayım diyip root atmaya çalıştım. Olmayınca da buraya yazdım.

Odin telefonu görmüyor
Şunu dene bakalım. Daha sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Telefonda şifre yok. Root olayına gelirsek Ağustos ayında bu custom ROM'a geçerken root atmayı unuttum ve telefon vb.meta ile ilgili hata verdi ve telefon 1.5 gün işlevsiz kaldı. Ben de belki aynı sorun ile yine karşılaşırım, ne olur ne olmaz işimi sağlama alayım diyip root atmaya çalıştım. Olmayınca da buraya yazdım.
Maalesef güncel telefonlarda root olayı nasıl döner bilmiyorum @Heribert Yavuz hocam bilir.

Geri
Yukarı