Geliştirilebilirdi dediğiniz ama geliştirilmemiş teknolojiler

AhmetMesser

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben başlıyorum.
SCART to USB dönüştürücü.
SCART to HDMI dönüştürücü.
Bir ucunu PC'ye takıp diğer ucunu SCART girişli televizyona takmak istiyorum.
Hangi mucidin IQ seviyesi bunları yapmaya yetmez ? Bir türlü anlayamıyorum.

Siz de devam edin geliştirilebilirdi ama geliştirilmemiş teknolojileri söylemeye.

Ben başlıyorum.

Siz de devam edin geliştirilebilirdi ama geliştirilmemiş teknolojileri söylemeye.
USB işi herhangi bir çip olmadan zor çünkü yapısal olarak mümkün değil.
Scart ve HDMI işi için de aynısını düşünüyorum. Ve böyle olursa maliyet artacak.
1628594412839.png
1628594451552.png

Ben başlıyorum.
Hangi mucidin IQ seviyesi bunları yapmaya yetmez? Bir türlü anlayamıyorum.

SCART analog, HDMI ise dijital bir port. Dönüştürücüler var ama çok nadirler ve ateş pahası. Direkt dönüştürülemiyor, işlenmesi gerekiyor. SCART bir görüntü, USB ise bir veri aktarma standardıdır. Elektrik kablosuyla su taşımaya çalışmaktan farksız. Yapılmadığı için değil, yapılamadığı veya yanlış bakıldığı için o şekilde kaldı.

60´larda askeri amaçlarla geliştirilen uçan daireleri geliştirebilirlerdi. Belki de şimdi sivil ulaşımda ya da taşımacılıkta kullanıyor olurduk bu araçları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Scart analog, HDMI ise dijital bir port. Dönüştürücüler var ama çok nadirler ve ateş pahası. Direkt dönüştürülemiyor, işlenmesi gerekiyor. Scart bir görüntü, USB ise bir veri aktarma standardıdır. Elektrik kablosuyla su taşımaya çalışmaktan farksız. Yapılmadığı için değil, yapılamadığı veya yanlış bakıldığı için o şekilde kaldı.
Çok güzel açıkladınız teşekkürler. Mucitlerin suçu yok burada. Yapısal olarak zor.

Ouya ve Nvidia Shield konsolları. Ouya 2013 yılında kickstarter ile hayat bulmuş Android tabanlı bir oyun konsoluydu. İçerisinde gününün en iyi işlemcisi Nvidia Tegra 3 vardı. Oyunsuzluktan satışları iyi gitmedi ve devamı gelmedi. 2019 yılında bütün sunucuları kapatılmış.

Nvidia Shield konsolu da aynı şekilde. Nvidia Tegra 4 işlemcisiyle canavar bir oyun cihazı yapmıştı ancak ağır olması, telefonların yaygınlaşması gibi birçok sebepten tutmadı. Nvidia Shield Tablet ve TV sürümü geliştirildi. Nvidia hala TV sürümünü üretiyor ama satışlar çok iyi değil.

Ben başlıyorum.

3.5mm jak girişli bir lightning kablosu var ama tam tersi yok. Yahu ben lightning girişli kulaklığımı bilgisayarda kullanamayacak mıyım? Ne saçma iş. Type-C'li olanı var mı onu da bilmiyorum tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı