Gelmiş Geçmiş En iyi Futbolcu Kim?

Tarihin En İyi Futbolcusu Kim?

• Oy verenlerin toplamı
    81
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arkham Kn1ght

Megapat
Makaleler
19
Diego Maradona, Brezilyalı Ronaldo, Zidane, Johan Cruyff... Hepsi aynı oyunu oynadı. Ama bir isim vardı ki bu oyunu bütün efsanelerden, herkesten farklı oynadı.

O isim Lionel Messi... 1.69 boyu ile açık ara tarihin en iyi futbolcusudur ve rakipsizdir bana göre. Topu ayağına aldığı an hızına kimse yetişemez, ayağına yapışan topa kimse müdahale dahi yapamaz.

Bu adam büyük bir dehadır bana göre, oyun zekası, oynayış stili ve oyun içi aktifliği ile futbol dehasıdır.

Sayısız başarı elde etmiştir, sayısız ödül kazanmıştır bu adam, ve yineliyorum bana göre tarihin en iyi oyuncusudur ve rakibi yoktur. Aşağıda bıraktığım videoları izleyin, ne dediğimi anlarsınız. Soruya gelecek olursak; size göre tarihin en iyi futbolcusu kimdir?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

O seviyelere gelmiş bütün futbolcular benim için dünyanın en iyi futbolcularıdır. Bazı şeylerin kıyaslaması olmaz. Futbolcu konusunda da böyle düşünüyorum.

Hepsinin ayrı fizikleri, teknikleri, oyunu okumaları, vuruşları vs vs hepsi ayrı bir renktir ve hepsi alanında en iyisidir. Zaten öyle olmasa bu kişilerin adları bu noktalara kadar gelmezdi.

Ayrıca futbol bir takım oyunudur. Bazı oyuncular çok iyi oynasalar bile takıma katkıları az veya kısa süreli olabiliyor. Veyahut o kişinin potansiyelinin tamamını kullanacak takım arkadaşları da olmayabilir. Zaten bu yüzden bir takımda başarılı olamayan bir futbolcu başka bir takımda çok büyük başarılara imza attığı da görülmüştür. Tabi bu konu ayrı bir mevzu.

Ayrıca Pele'nin hatta Maradonanın oynadığı zamanları kaç kişi biliyor şu an ? O zamanın teknolojisi de dahil buna.

Messi iyi güzel eyvallahta bu dünyadan 1 yıl sakat kalıpta sorgusuz sualsiz 45 milyon Euro'ya ( Günümüz enflasyonu ile 438 Milyon Euro.) Real'e transfer olan, Ronaldinho'nun tüm çalımlarını önceden yapan Fenomeno Ronaldo Luís Nazário de Lima geçti be hacı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı