Gençlik neden böyle?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar, yeğenim ilkokula gidiyor. Arkadaşları falan hep küfürlü espiriler falan yapıyor. Hatta bir tanesi abartıp duvara kocaman 31 falan çizmiş kadın cinel organı çizmiş. Neden böyle? Bana göre ailelerde suç var çocukları doğurur doğurmaz eline telefon verirlerse böyle olur. Bizim ilkokul zamanımızda küfür etmeye korkardık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin zamanınız geçti hocam, artık hayatımıza aktif olarak sosyal medya girmiş bulunmakta...Eline erken yaşta telefon/tablet/bilgisayar geçen çocuk küçük yaşta c*nsel organ da çizer küfür de eder. Yani bunlar maalesef günümüzün normali. (Elbette ilgisiz ebeveynlerde bu kategoride büyük pay sahibi)

Arkadaşlar, yeğenim ilkokula gidiyor. Arkadaşları falan hep küfürlü espiriler falan yapıyor. Hatta bir tanesi abartıp duvara kocaman 31 falan çizmiş kadın cinel organı çizmiş. Neden böyle? Bana göre ailelerde suç var çocukları doğurur doğurmaz eline telefon verirlerse böyle olur. Bizim ilkokul zamanımızda küfür etmeye korkardık.

Haklısınız bir gün birine bir çakacağım bir de kendinden 10-15 yaş büyüklerine bile sataşıyorlar. Ben ortaokulda küfür öğrendim oda 6. sınıftır en erken. Şu an tabii Ankara şiveli küfretmeye başladım artık ağzımdan düşmüyor benim de halletmem lazım.

1704657151442.png

Telefon kullanma yaşı çok küçüldü tek sebebi telefon bana kalırsa benim ilk telefonum 8. sınıfta alınmıştı. Şimdi bakıyorum 5. sınıfta kendi telefonları var belki daha küçük.

Doğduğu günden itibaren eline sınırsız erişimli teknoloji veren ailenin suçudur bu. Yeni nesil çoçukların çoğunluğunun beyni mahvolmuş durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı